Які штрафи за порушення правил роботи з РРО: інфографіка ДПС

За проведення розрахункових операцій без застосування РРО передбачили фінансову відповідальність. Детальніше в інфографіці ДПС

Які штрафи за порушення правил роботи з РРО: інфографіка ДПС

🔊 Штрафи за відсутність або незастосування РРО

Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.06.2023 № 3219-IX, зокрема, внесли зміни до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР; далі — Закон про РРО. А саме звільнили від відповідальності госпсуб’єктів за порушення вимог Закону про РРО, які вчинені ними у період з 01.01.2022 до 01.10.2023. Крім відповідальності за порушення порядку здійснення розрахункових операцій при:

  • продажу підакцизних товарів;
  • здійсненні діяльності з купівлі/продажу іноземної валюти;
  • організації та проведення азартних ігор.

З 01.10.2023 госпсуб’єктів звільняють від відповідальності за вчинені ними порушення вимог Закону про РРО (крім порушень порядку здійснення розрахункових операцій при продажу підакцизних товарів), якщо вони вчинені ними при продажу товарів, наданні послуг на:

  • тимчасово окупованих рф територіях України — по дату завершення тимчасової окупації відповідних територій;
  • територіях активних бойових дій — по дату завершення бойових дій на відповідних територіях;
  • територіях можливих бойових дій — по дату припинення можливості бойових дій на відповідних територіях.

Також відбулися зміни в розмірах штрафних санкцій за порушення використання РРО та/або ПРРО на період з 01.08.2023 по 31.07.2025, але не пізніше ніж до дати припинення або скасування воєнного стану на території України.

Так, до ФОПів, які є платниками єдиного податку та не зареєстровані платниками ПДВ, що продають товари або надають послуги, фінансову відповідальність за проведення розрахункових операцій з використанням РРО/ПРРО або розрахункової книжки на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), непроведення розрахункових операцій через РРО/ПРРО з фіскальним режимом роботи, невидачу (у паперовій та/або електронній формі) відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому госпоб’єкті такого госпсуб’єкта застосовують у таких розмірах:

  • 25% вартості проданих з порушенням товарів (робіт, послуг) — за порушення, вчинене вперше;
  • 50% вартості проданих з порушенням товарів (робіт, послуг) — за кожне наступне вчинене порушення.

Виняток — продаж підакцизних товарів, технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

За інформацією ДПС у Запорізькій області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Форма ведення обліку товарних запасів ФОП: як організувати

Товарний облік — звична річ для ФОПів. Та чи впевнені ви, що організували облік товарних запасів в усіх необхідних випадках? Проаналізуємо нормативку, наголосимо на документації, розберемо практичні ситуації
48201

Програмний РРО (ПРРО)

Програмні РРО — гідна альтернатива старому доброму касовому апарату. Адже за допомогою віртуальних РРО розраховуватися з покупцями і зручніше, і дешевше. Все про програмний РРО: кому і коли застосовувати, як зареєструвати та працювати
22796

Робота РРО під час воєнного стану

Розрахункові операції потребують застосування РРО. Воєнний час — не виняток. Однак наразі платежі через касові апарати мають певні особливості. Розглянемо їх.
41188

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді