Під час продажу алкоголю провели через РРО неправильну суму: що з базою оподаткування

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Підкажемо, як визначити базу оподаткування акцизним податком з роздрібної торгівлі алкоголю та тютюну, якщо припустилися помилки коли проводили операцію через РРО.

Під час продажу алкоголю провели через РРО неправильну суму: що з базою оподаткування

Воєнний стан: на що розраховувати платникам податків

Базою оподаткування акцизним податком за обчислення податку із застосуванням адвалорних ставок є вартість реалізованих підакцизних товарів з ПДВ, але без урахування акцизного податку (пп. 214.1.4 Податкового кодексу України (ПК)). Для пива, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюну, промислових замінників тютюну тарідин, що використовують в електронних сигаретах, ставка податку — 5% (пп. 215.3.10 ПК).

Щоб скасувати помилкову суму розрахунку, яку провели через РРО, — зареєструйте від’ємну суму. Реєструвати через РРО від’ємні суми з використанням операції «сторно» — заборонено (п. 7 розд. III Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Мінфіну від 14.06.2016 № 547).

Якщо скасовуєте помилкову суму розрахунку, що провели через РРО, складіть відповідний акт. В акті зазначте:

  • дані про помилкову суму;
  • реквізити розрахункового документа.

Базою оподаткування акцизним податком з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі алкогольних напоїв / тютюнових виробів є вартість цих підакцизних товарів з ПДВ, без акцизного податку та без урахування сум розрахунку, які провели через РРО помилково.

За інформацією Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків


Наші спільний опір, щоденна боротьба наших хлопців та дівчат на передовій і наша надважка робота в тилу приносить свої результати. Ворог знесилений, а ми втримуємо економіку України на гідному рівні, навіть у такі скрутні часи. Тому надаємо вам знижку в 40% для передплати фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух» на рік.

Замовляйте доступ онлайн в інтернет-магазині. Якщо потрібно обговорити передплату з вашим менеджером, телефонуйте: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні). Миру нам. Тримаймо рівень!

додаток


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як заповнити форму 1-ЗВР

Якщо суб’єкт господарювання у встановлений строк не подав обов’язкової звітності про використання РРО, КОРО та РК, це є підставою для фактичної перевірки платника. Тому, аби не потрапити в халепу, вам потрібно визначитися, чи маєте ви подавати звіт про використання КОРО, РК
20866

Видатковий касовий ордер: заповнення&зразок

Видатковий касовий ордер — це обов’язковий документ, якщо підприємство має касу та видає готівку на господарські потреби чи передає її до банку. Коли заповнюєте форму, зважайте на все — від форми бланку до заповнення реквізитів. У консультації розповімо про заповнення видаткового касового ордера
96556

Z-звіт: як сформувати

Z-звіт — це обов’язковий денний звіт касового апарату — як звичайного, так і програмного. Друкувати його чи ні, як, де і скільки зберігати, як часто формувати Z-звіт, електронний Z-звіт, особливості Z-звітів програмних РРО, відповідальність за порушення — в огляді
88412

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді