ДФС роз’яснила нюанси роботи системи електронного адміністрування ПДВ.
Як стверджують податківці, в тестовому режимі електронне адміністрування ПДВ працює з 01.01.2015 по 01.07.2015. Однак датою початку використання електронного рахунку є 01.02.2015.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
У період дії тестового режиму платники ПДВ самостійно зараховують на електронні рахунки кошти з власних банківських рахунків. При цьому поповнення такого рахунка з інших джерел, наприклад, з поточних рахунків інших осіб, не передбачено.
Також податківці нагадують, що з 01.02.2015 обов’язковій реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) підлягатимуть усі податкові накладні (у т. ч. за звільненими від ПДВ операціями), сформовані починаючи з цієї дати. Розрахунок коригування до таких податкових накладних також обов’язково реєструватимуть в ЄРПН.
Строк реєстрації податкових накладних та розрахунків коригування в ЄРПН становитиме, як і раніше, 15 календарних днів з дати складання податкової накладної чи такого розрахунку. Їх можна зареєструвати й пізніше, однак для цього доведеться сплатити штраф.
Протягом дії тестового режиму електронного адміністрування ПДВ податкові накладні реєструють незалежно від розміру вхідного ПДВ та сум, наявних на електронному рахунку.
Нагадаємо, що з 01.07.2015 електронне адміністрування ПДВ запрацює вже в повному обсязі.
Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»