НБУ повідомив про те, що банки за його розпорядженням пошкоджують банкноти гривень у разі неможливості вивезення їх із території, яка не контролюється українською владою. Пошкодження готівки здійснюється розчинами, що фарбують чи склеюють, штампом «Неплатіжна», або обрізанням/обпалюванням 50% від загальної площі, або в інший спосіб, що забезпечить втрату платіжних ознак грошових знаків.
З огляду на численні випадки нападів, пограбувань та захоплень банків на території АТО існує велика ймовірність потрапляння в обіг таких навмисно пошкоджених банками банкнот.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Тому підприємствам (підприємцям) рекомендовано не приймати у сплату за товари (роботи, послуги) банкноти гривень, якщо у них є сумніви щодо їх справжності та платіжності. Зокрема, щодо навмисного пошкодження готівки банками спеціальним розчином або в інший спосіб.
Крім того, регулятор зауважив, що обмін фізичним та юридичним особам справжніх банкнот, пошкоджених наведеними вище способами, банки не здійснюватимуть. Банкноти гривень із пошкодженнями у вигляді загального або локального (плями) забруднення різного кольору (у т. ч. помітними в ультрафіолеті) вилучатимуться банками під час приймання готівки від фізичних і юридичних осіб або в разі їх звернення щодо обміну. У подальшому сумнівні банкноти передаватимуться до уповноважених підрозділів НБУ для проведення досліджень.
Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»