Законом не передбачено право акціонера (учасника) господарського товариства звертатися до суду за захистом прав чи охоронюваних законом інтересів товариства поза відносинами представництва. Тому акціонери не вправі в судовому порядку:
- оскаржувати договір між АТ та реєстратором власників іменних паперів про ведення реєстру власників іменних цінних паперів (далі — Реєстр), оскільки вони не є стороною цього договору;
- спонукати укласти договір між АТ та реєстратором власників іменних паперів на ведення Реєстру. Це право має лише особа, яка є ймовірним учасником таких договірних відносин.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Так зазначив ВГСУ, відмовляючи у задоволенні відповідних позовних вимог. Тим паче, що підприємством-позивачем не надано належних та допустимих доказів того, що воно є акціонером АТ.
Адже виписка з Реєстру, на яку посилався позивач в обгрунтування своїх вимог, не є документом, який посвідчує право власності на акції. Виписка з Реєстру про стан особового рахунку посвідчує факт реєстрації особи у системі Реєстру та належності їй певної кількості акцій лише на дату видачі виписки, а не на дату звернення до суду.
Підтвердженням права власності на цінні папери у документарній формі є сертифікат (дійсний), а на цінні папери, випущені у бездокументарній формі або знерухомлені (переведені з документарної форми у бездокументарну), — виписка з рахунку у цінних паперах.
Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»