Кабмін повторно постановив утворити Державну регуляторну службу України (ДРС), реорганізувавши Державну службу України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва. Нагадаємо попереднє урядове рішення (від 30.04.2014 № 252) про ліквідацію Держпідприємництва з передачею його окремих функцій ДРС було скасоване судом у вересні 2014 року.
Уряд також презентував нове Положення про ДРС. Попереднє ж однойменне положення, затверджене постановою КМУ від 20.08.2014 № 371, скасовується.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
ДРС визнано центральним органом виконавчої влади з питань нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, ліцензування та дозвільної системи у сфері господарювання та дерегуляції госпдіяльності.
Відповідно до покладених на неї завдань ДРС уповноважено, зокрема:
- вживати заходів щодо захисту прав та законних інтересів суб’єктів господарювання, порушених унаслідок дії регуляторних актів;
- роз’яснювати положення законодавства з питань державної регуляторної політики у сфері госпдіяльності;
- розробляти форми документів у сфері ліцензування та правила їх оформлення;
- вести Єдиний ліцензійний реєстр;
- бути розпорядником Реєстру документів дозвільного характеру тощо.
У справах про адмінправопорушення у випадках, передбачених законом, уповноважені посадові особи ДРС (її територіальних органів) мають право складати протоколи про адмінправопорушення.
Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»