Згідно з рішенням Комісії з питань нагляду та регулювання діяльності банків Національного банку України від 30.12.2014№ 614, визначено граничні межі розміру активів для окремих груп банків на 2015 рік.
Перерозподіл банків за групами НБУ проводить раз на рік. Головним критерієм виступає розмір активів, тоді як раніше при визначенні належності банку до групи враховувався розмір регулятивного капіталу та активів.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Членами Незалежної асоціації банків України (НАБУ) є всі 16 банків групи найбільших банків, 13 з 19 у групі великих банків, 16 з 33 у групі середніх банків та 38 з 95 банків у групі невеликих банків. Загалом станом на січень 2015 року до НАБУ входять 83 банків зі 163 банків України.
За результатами діяльності банків у 2014 році та перерозподілу банків за групами, у першій групі трійка лідерів («ПриватБанк», «Ощадбанк» та «Укрексімбанк») залишилася без змін. «Дельта Банк» також залишився на червертій позиції. На одну позицію піднялися «Промінвестбанк», «Сбербанк Росії», «Альфа-банк», «Фінанси та Кредит», та «Надра Банк». Одну позицію втратив «Райффайзен Банк Аваль» та «УкрСиббанк». «ПУМБ» опустився з 8 на 11 позицію. Також до першої групи увійшов «ОТП Банк» зайнявши 16 позицію.
До групи великих банків із групи середніх приєдналися «СітіБанк», «Мегабанк», «Platinum Bank» та «Діамантбанк». До групи середніх банків із групи невеликих перемістилися «ІНДУСТРІАЛБАНК», «Банк Національний кредит», «Аркада», «Київ» та «ЕНЕРГОБАНК».
Із групи великих до групи середніх вибули два банки — «Всеукраїнський Банк Розвитку» та «БТА Банк». Із групи середніх до групи невеликих перемістилися 7 банків: «Банк ¾», «Реал Банк», «Терра Банк», «АктаБанк», «Кредобанк», «АКТИВ-БАНК» та «Єврогазбанк».
Нагадаємо, що НБУ щороку перерозподіляє банки за групами для здійснення порівняльного аналізу діяльності банків та розподілу наглядових функцій і обов’язків між центральним апаратом і територіальними управліннями регулятора.