Роз’яснення Укрдержреєстру щодо необхідності надання додаткової інформації до ЄДР про юридичну особу

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Державна реєстраційна служба України надала роз’яснення щодо внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів» від 14.10.2014 № 1701 (далі — Закон № 1701) внесено зміни, зокрема, до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців» (далі — Закон про реєстрацію).

Зазначеними змінами передбачається внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців (далі — Єдиний державний реєстр) інформації про:

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

  • кінцевого вигодоодержувача юридичної особи;
  • кінцевого вигодоодержувача її засновника, якщо засновник — юридична особа;
  • структуру власності засновників — юридичних осіб, яка дає можливість встановити фізичних осіб — власників істотної участі цих юридичних осіб.

Терміни «істотна участь» та «кінцевий вигодоодержувач» вживаються у значенні, наведеному в Законі України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму».

Відповідно до частини першої статті 24 Закону про реєстрацію, зазначена вище інформація включається засновником (засновниками) або уповноваженою ними особою до реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи (реєстраційна картка «Форма 1» або «Форма 2»).

Згідно з частиною другою статті 19 Закону про реєстрацію, при зміні кінцевих вигодоодержувачів та/або власників істотної участі юридичної особи, у тому числі кінцевих вигодоодержувачів та/або власників істотної участі її засновника, якщо засновник — юридична особа, подаються документи, передбачені частиною першою цієї статті, а саме реєстраційна картка про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі (реєстраційна картка «Форма 4»).

Пунктом 2 прикінцевих та перехідних положень Закону № 1701 встановлено, що юридичні особи, зареєстровані до набрання чинності цим Законом, подають державному реєстратору відомості про свого кінцевого вигодоодержувача (вигодоодержувачів), у тому числі кінцевого вигодоодержувача (вигодоодержувачів) їх засновника, якщо засновник — юридична особа, упродовж шести місяців з дня набрання чинності цим Законом.

Із метою забезпечення внесення до Єдиного державного реєстру інформації про юридичну особу, яка передбачена положеннями Закону № 1701-VII, наказом Мін’юсту від 03.12.2014 № 2046/5 внесені відповідні доповнення до реєстраційних карток «Форма 1», «Форма 2» та «Форма 4» (чинні з 17.12.2014).

Водночас зазначаємо, що реєстраційна картка «Форма 4» — про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, — не містить полів для внесення відомостей щодо власників істотної участі юридичної особи, оскільки така інформація не включена до переліку відомостей, які містяться у цьому реєстрі відповідно до частини другої статті 17 Закону про реєстрацію.

Слід зазначити, що положеннями Закону про реєстрацію не встановлено вимоги щодо подання державному реєстратору будь-яких підтверджуючих документів.

Із метою виконання пункту 2 прикінцевих та перехідних положень Закону № 1701 уповноважений представник юридичної особи має подати державному реєстратору реєстраційну картку «Форма 4», у якій заповнити відповідні поля для внесення до Єдиного державного реєстру необхідних відомостей.

Звертаємо увагу, що відповідно до частини четвертої статті 53 Закону про реєстрацію особи, винні у внесенні до установчих документів або інших документів, які подаються державному реєстратору, завідомо неправдивих відомостей, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, несуть відповідальність, встановлену законом.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як показати лікарняні в Об’єднаній звітності

Показуйте лікарняні в Додатку Д1 до Об’єднаної звітності з окремим кодами застрахованих осіб. Розподіляйте за місяці, за які їх нарахували. У Додатку 4ДФ суми лікарняних не виокремлюйте. Експерт нагадав основні правила, за якими слід звітувати про суми лікарняних у зарплатній звітності
39

Калькулятор відпустки онлайн: як порахувати відпускні у 2025 році

Калькулятор днів відпустки або калькулятор відпускних допоможе вам швидко і без помилок здійснити розрахунок відпускних онлайн. Використовуйте для цього онлайн-сервіс «Калькулятор відпустки» — збережіть свій час
30626

Порядок роботи додаткових кас на підприємстві

У консультації розглянемо, чи може підприємство мати кілька кас, чи потрібна касова книга відокремленому підрозділу, як встановлюється ліміт каси для відокремлених підрозділів, який порядок здавання готівки відокремленими підрозділами
9443

Нестандартні ситуації з відпускними: приклади розрахунку

Відпускний сезон — не лише час валіз і мрій, а й період підвищеного ризику для бухгалтера. Неправильний розрахунок відпускних може обернутися штрафами, конфліктами і перерахунками. У статті розглянемо, як правильно обчислювати відпускні у 2025 році з огляду на нові нормативи та покажемо все на прикладах
11697

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді