Деяких коригувань зазнав Тимчасовий порядок розгляду заяв для оформлення посвідки на постійне проживання та посвідки на тимчасове проживання, затверджений наказом МВС від 15.07.2013 № 681.
Змінами, зокрема, уточнено коло суб’єктів, які вправі розглядати заяви про оформлення/обмін посвідок на тимчасове/постійне проживання та приймати рішення про видачу або відмову у видачі посвідок. Це Голова ДМС (а в разі його відсутності — заступник Голови ДМС) чи начальник територіального органу або підрозділу ДМС чи його заступник.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Як і раніше, відповідне рішення приймається протягом 7 днів (для посвідки на постійне проживання) і 15 днів (для посвідки на тимчасове проживання) з дати подачі всіх необхідних документів.
Причому для отримання посвідки на тимчасове проживання від іноземців, працевлаштування яких відповідно до законодавства України здійснюється без дозволу на застосування їх праці, замість такого дозволу вимагається додатково подавати ще й трудовий договір (контракт). А для осіб, які мають статус закордонного українця, — трудовий договір (контракт) та посвідчення закордонного українця.
Рішення про видачу або відмову у видачі посвідки, прийняті з порушенням вимог закону, скасовуються наказом Голови ДМС повністю або частково. Посвідки, видані на підставі рішень, які скасовані наказом Голови ДМС, визнаються недійсними та підлягають вилученню.
У свою чергу наказ Голови ДМС про скасування рішення про видачу або відмову у видачі посвідки можна оскаржити до суду.
Наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування.
Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»