Укрдержреєстр роз’яснив, що право власності на нерухоме майно залежно від конкретних умов договору або закону виникає з моменту:
- завершення будівництва (створення майна);
- його прийняття до експлуатації;
- державної реєстрації.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Права на нерухоме майно та їх обтяження, які підлягають держреєстрації, виникають з моменту такої реєстрації (ч. 3 ст. 3 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.2004 № 1952-IV).
Отже, проведення держреєстрації права власності на об’єкти нерухомого майна, розташованого в багатоквартирному будинку, на підставі договорів купівлі-продажу майнових прав на такі об’єкти, укладених після введення в експлуатацію багатоквартирного будинку, не суперечить законодавству. При цьому Укрдержреєстр зауважив, що проведення держреєстрації права власності в цьому випадку не залежить від факту подання особою, яка залучала кошти фізосіб та юросіб для будівництва, документів, передбачених абзацами 16–20 пункту 50 Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою Кабміну від 17.10.2013 № 868.
Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»