Лист ПФУ від 06.02.2024 № 2800-030401-8/7291
Так, визначення видів виплат, що належать до основної, додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, при нарахуванні ЄСВ проводять згідно з Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженою наказом Держстату від 13.01.2004 № 5; далі — Інструкція.
Суми нарахувань за час відпусток, на відміну від порядку їхньої фактичної виплати, розподіляють пропорційно часу, що припадає на дні відпустки у відповідному місяці (п. 1.6.1 п. 6 р. 1 Інструкції).
Нарахування ЄСВ здійснюйте у Податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску, затвердженому наказом Мінфіну від 13.01.2015 № 4, на підставі бухгалтерських та інших документів, які підтверджують нарахування виплат, на які нараховуєте ЄСВ.
Попри діджиталізацію листків непрацездатності всі етапи, які е-лікарняний проходить на підприємстві, мають бути документально оформлені. Аби не витрачати час на пошуки потрібних зразків – скористайтеся готовими зразками
Отже, у додатку 1 до Податкового розрахунку «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам», суми, нараховані за дні щорічних та додаткових відпусток, вносьте до графи 17 «Загальна сума нарахованої заробітної плати (нарахованого доходу) (усього з початку звітного місяця)».
При чому, зазначайте відповідний місяць лише в сумі, що припадає на дні відпустки у цьому місяці, з кодом типу нарахувань 10. Водночас суми, що припадають на дні відпустки в наступних місяцях, включайте до поля наступних місяців і відображайте в окремих рядках за першим рядком з кодом типу нарахувань 10.