Уряд прийняв рішення про створення Ради бізнес-омбудсмена (далі — Рада) та схвалив Положення про неї.
Раду визнано постійно діючим консультативно-дорадчим органом КМУ та створено для сприяння прозорості діяльності органів держвлади, суб’єктів господарювання, що належать до сфери їх управління, запобігання корупційним діянням та/або іншим порушенням законних інтересів суб’єктів підприємництва.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Зокрема, з метою виконання покладених на неї завдань Рада:
- розглядає скарги суб’єктів підприємництва щодо вчинення корупційних діянь та/або інших порушень їх законних інтересів;
- в разі потреби подає Кабміну пропозиції стосовно внесення змін до актів законодавства для захисту законних інтересів суб’єктів підприємництва від таких порушень тощо.
При цьому, Рада має право:
- подавати запити та отримувати без необґрунтованих затримок від суб’єктів господарювання, що провадять підприємницьку діяльність, інформацію, документи та інші відомості, необхідні або корисні для опрацювання скарг та вирішення питань, що стосуються справ, які розглядаються Радою. Зокрема шляхом проведення особистих співбесід з відповідними посадовими особами;
- залучати підприємства незалежно від форми власності (за їх згодою) до розгляду питань, що належать до їх повноважень тощо.
До складу Ради входитимуть:
- бізнес-омбудсмен (очолює її);
- два заступники бізнес-омбудсмена;
- секретаріат (працівники, яких Рада може відповідно до її потреб наймати на роботу згідно з регламентом).
Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»