У який термін податковий агент повинен перерахувати до бюджету військовий збір у разі, якщо дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується платнику податку?
Відповідно до підпункту 1.4 пункту 161 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України (ПК), нарахування, утримання та сплата (перерахування) військового збору до бюджету здійснюється у порядку, встановленому статтею 168 ПК для податку на доходи фізичних осіб, за ставкою, визначеною підпунктом 1.3 пункту 161 підрозділу 10 розділу XX ПК (1,5% від об’єкта оподаткування).
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Згідно з підпунктом 168.1.5 ПК, якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується (не надається) платнику податку, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки, встановлені ПК для місячного податкового періоду. Тобто не пізніше 30 календарних днів, наступних за місяцем нарахування доходу.
Тож якщо податковий агент нараховує, але не виплачує (не надає) платнику податку дохід, то військовий збір, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки, встановлені ПК для місячного податкового періоду, тобто не пізніше 30 календарних днів, наступних за місяцем нарахування доходу.