Платники єдиного податку можуть надавати послуги інтернет-зв’язку, телебачення та здійснювати кур’єрську діяльність

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Оскільки вид діяльності з надання послуг доступу до інтернету не входить до переліку видів діяльності, що підлягає ліцензуванню, необхідність отримання ліцензії на вказаний вид діяльності відсутня

Фізичні особи — підприємці, які здійснюють кур’єрську діяльність та надають послуги інтернет-зв’язку, можуть бути платниками єдиного податку.

Фізичні особи — підприємці, які надають послуги телебачення, повинні мати відповідні ліцензії і не можуть бути платниками єдиного податку.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Відповідно до підпункту 8 підпункту 291.5.1 Податкового кодексу України, не можуть бути платниками єдиного податку фізичні особи — підприємці, які здійснюють діяльність з надання послуг пошти (крім кур’єрської діяльності) та зв’язку (крім діяльності, що не підлягає ліцензуванню).

Отже, фізичні особи — підприємці, які здійснюють діяльність з надання кур’єрських послуг, можуть бути платниками єдиного податку.

Згідно з Законом України «Про телебачення і радіомовлення» від 21.12.1993 № 3759 (далі — Закон № 3759), телебачення — це виробництво аудіовізуальних програм та передач або комплектування (пакетування) придбаних аудіовізуальних програм та передач і їх поширення незалежно від технічних засобів розповсюдження. Відповідно до Закону № 3759, мовлення підлягає ліцензуванню.

Отже, діяльність у сфері телебачення здійснюється на підставі ліцензії на мовлення і відповідно не може здійснюватися платниками єдиного податку.

Згідно зі статтею 1 Закону України «Про телекомунікації» від 18.11.2003 № 1280-IV (далі — Закон № 1280), інтернет — це всесвітня інформаційна система загального доступу, яка логічно зв’язана глобальним адресним простором та базується на інтернет-протоколі, визначеному міжнародними стандартами.

Відповідно до пункту 1 статті 42 Закону № 1280, діяльність у сфері телекомунікацій здійснюється за умови включення до реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, а у визначених законом випадках також за наявності відповідних ліцензій та/або дозволів. Частиною 7 статті 42 Закону № 1280 визначений вичерпний перелік видів діяльності у сфері телекомунікацій, які підлягають ліцензуванню.

Термін «послуга інтернет-зв’язку» законодавством не визначено, водночас Правилами надання та отримання телекомунікаційних послуг, затвердженими постановою КМУ від 11.04.2012 № 295, встановлено, що послуга з доступу до інтернету — це забезпечення можливості з’єднання кінцевого обладнання споживача з інтернетом.

Оскільки вид діяльності з надання послуг доступу до інтернету не входить до переліку видів діяльності, що підлягає ліцензуванню, визначеному частиною7 статті 42 Закону № 1280, необхідність отримання ліцензії на вказаний вид діяльності відсутня.

додаток


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Лікарняні 2025: як розрахувати та нарахувати правильно

Як правильно нарахувати лікарняні? Що врахувати під час розрахунку, як працює електронний листок непрацездатності, що означають його статуси і коли ще можна використати паперовий — пояснюємо все
414552

Військовий збір 2025: ставки з зарплати, приклад розрахунку, штрафи

Військовий збір — це обов’язковий платіж із зарплати, який спрямовують на фінансування ЗСУ. Який військовий збір у 2025 році, як його утримувати, хто є платником, які об’єкти оподаткування, звітність і штрафи — читайте в огляді
242060

Акт виконаних робіт 2025: бланк, зразок і правила заповнення

Акт виконаних робіт — зразок і бланк, які знадобляться для підтвердження послуг або робіт. Бухгалтер оформлює його для належного документування госпоперацій. Завантажуйте приклад акта надання послуг і готовий бланк — у консультації експерта
434973

Аліменти 2025: розмір, оподаткування, відповідальність за несплату + приклади

Який мінімальний розмір аліментів у 2025 році? Як їх обліковувати, оподатковувати, документувати? У консультації — актуальні суми, приклади оформлення та нюанси відповідальності за несплату аліментів
344595

Податкова накладна 2025: як заповнювати за актуальною формою + зразки

Платники ПДВ мають вчасно реєструвати податкові накладні навіть під час воєнного стану. Як правильно скласти податкову накладну за новою формою 2025 — у консультації з прикладами та зразками для скачування
389052

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді