Як у податковому обліку відображаються проценти під час придбання товару за договором товарного кредиту

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Платник податку на прибуток підприємства має право на віднесення процентів за товарним кредитом до складу витрат без включення суми таких процентів до собівартості придбаних товарів, але за умови, що придбання товарів пов’язане з господарською діяльністю платника податку

Як у податковому обліку платника податку на прибуток підприємства — покупця відображаються проценти під час придбання товару за договором товарного кредиту?

Відповідно до підпункту 14.1.245 Податкового кодексу України (ПК), товарний кредит — це товари (роботи, послуги), що передаються резидентом або нерезидентом у власність юридичних чи фізичних осіб на умовах договору, що передбачає відстрочення остаточних розрахунків на визначений строк та під процент. Товарний кредит передбачає передачу права власності на товари (роботи, послуги) покупцеві (замовникові) у момент підписання договору або в момент фізичного отримання товарів (робіт, послуг) таким покупцем (замовником), незалежно від часу погашення заборгованості.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Особливості визначення складу витрат платника податку в разі сплати процентів за борговими зобов’язаннями визначені статтею 141 ПК.

До складу витрат включаються будь-які витрати, пов’язані з нарахуванням процентів за борговими зобов’язаннями (у тому числі за будь-якими кредитами, позиками, депозитами, крім фінансових витрат, включених до собівартості кваліфікаційних активів відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку) протягом звітного періоду, якщо такі нарахування здійснюються у зв’язку з провадженням господарської діяльності платника податку (п. 141.1 ПК).

Згідно з підпунктом 138.10.5 ПК, при обчисленні об’єкта оподаткування фінансові витрати, до яких належать витрати на нарахування процентів (за користування кредитами та позиками, за випущеними облігаціями та фінансовою орендою) та інші витрати підприємства в межах норм, встановлених ПК, пов’язані із запозиченнями (крім фінансових витрат, які включені до собівартості кваліфікаційних активів відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку), включаються до складу інших витрат.

Інші витрати визнаються витратами того звітного періоду, в якому вони були здійснені, згідно з правилами ведення бухгалтерського обліку (п. 138.5 ПК).

Отже, платник податку на прибуток підприємства має право на віднесення процентів за товарним кредитом до складу витрат без включення суми таких процентів до собівартості придбаних товарів, але за умови, що придбання товарів пов’язане з господарською діяльністю платника податку.

У Податковій декларації з податку на прибуток підприємства, форма якої затверджена наказом МДЗ України від 30.12.2013 № 872, проценти, що включаються до складу витрат, відображаються у рядку 06.3 «Фінансові витрати відповідно до підпункту 138.10.5 пункту 138.10 статті 138 розділу III Податкового кодексу України».

додаток


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Лікарняний під час відпустки: як перерахувати виплати і показати в Об’єднаній звітності

Якщо хвороба заскочила працівника зненацька під час його щорічної відпустки, оплатіть листок непрацездатності. Залишок щорічної відпустки він може використати після закінчення лікарняного або перенести на інший період. Як документально оформити ці події та показати в Об’єднаній звітності, розповів експерт
11

Незароблені відпускні: як відобразити відрахування в Об’єднаній звітності 2025

Працівник звільняється, не відпрацювавши робочого року, за який вже використав щорічну відпустку. За яких умов можна відрахувати незароблені відпускні? Як показати відрахування у звітності? Відповіді — у статті
23

Штатний розпис 2025: чи потрібно складати після скасування Господарського кодексу

Штатний розпис — постійний гість у кабінеті бухгалтера, адже це обов’язковий локальний акт. Складати його скеровувала стаття 64 Господарського кодексу. Але що буде зі штатним розписом після 28 серпня 2025 року, коли Господарський кодекс піде в архів? Час прощатися? Розбираємося
79554

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді