Що зазначати в рядку «Виплачено заробітної плати…» додатка до таблиці 1 звіту щодо сум нарахованого ЄСВ

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

У рядку «Виплачено заробітної плати усього ____ грн., у т. ч. у натуральній формі ____ грн.» додатка до таблиці 1 звіту щодо сум нарахованого ЄСВ зазначається сума заробітної плати, виплаченої у звітному місяці

Як заповнюється рядок «Виплачено заробітної плати усього ____ грн., у т. ч. у натуральній формі ____ грн.», додатка до таблиці 1 звіту щодо сум нарахованого ЄСВ?

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 2464-VI зі змінами та доповненнями (далі — Закон № 2464), базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ) для підприємств, установ та організацій, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, є сума нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці».

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Згідно із пунктом 164.6 Податкового кодексу України (ПК), під час нарахування доходів у формі заробітної плати база оподаткування визначається як нарахована заробітна плата, зменшена на суму ЄСВ, страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, — обов’язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності.

Розрахунковий листок по заробітній платі ЗРАЗОК

Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри (пп. 1.2 п. 161 підрозд. 10 розд. XX ПК).

Пунктом 4.1 розділу IV Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міндоходів від 09.09.2013 № 454 (далі — Порядок № 454), визначено, що звіт щодо сум нарахованого ЄСВ формується на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які відповідно до Закону № 2464-VI нараховується ЄСВ.

Для розрахунку та виплати заробітної плати використовуються, зокрема типові форми № П-6 «Розрахунково-платіжна відомість працівника» та № П-7 «Розрахунково-платіжна відомість (зведена)», затверджені наказом Держкомстату України «Про затвердження типових форм первинної облікової документації зі статистики праці» від 05.12.2008 № 489, у лівій частині яких відображаються суми нарахованої заробітної плати за видами оплат, усі доплати, премії, допомоги тощо, а в правій — утримання за їх видами (виданий аванс, ЄСВ, податок на доходи фізичних осіб, профспілкові внески, аліменти, аванси в банк ) і суми до виплати за кожним табельним номером і в цілому за структурним підрозділом чи установою.

Платіжна відомість

Пунктом 3.1 розділу ІІІ Порядку № 454 визначено, що роботодавці формують та подають звіт протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного періоду.

Звітним періодом є календарний місяць.

Отже, у рядку «Виплачено заробітної плати усього ____ грн., у т. ч. у натуральній формі ____ грн.» додатка до таблиці 1 звіту щодо сум нарахованого ЄСВ зазначається сума заробітної плати, виплаченої у звітному місяці, тобто за вирахуванням військового збору, єдиного внеску, страхових внесків, податкової соціальної пільги за її наявності та сум податку на доходи фізичних осіб.

додаток


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Штраф за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної

ПДВ, безумовно, є найбільш штрафонебезпечним податком, що вимагає складного обліку та адміністрування. У цьому огляді ми розглянемо можливі штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних або коригування розрахунків
71437

Лікарняний під час відпустки: як перерахувати виплати і показати в Об’єднаній звітності

Якщо хвороба заскочила працівника зненацька під час його щорічної відпустки, оплатіть листок непрацездатності. Залишок щорічної відпустки він може використати після закінчення лікарняного або перенести на інший період. Як документально оформити ці події та показати в Об’єднаній звітності, розповів експерт
38

Незароблені відпускні: як відобразити відрахування в Об’єднаній звітності 2025

Працівник звільняється, не відпрацювавши робочого року, за який вже використав щорічну відпустку. За яких умов можна відрахувати незароблені відпускні? Як показати відрахування у звітності? Відповіді — у статті
38

Штатний розпис 2025: чи потрібно складати після скасування Господарського кодексу

Штатний розпис — постійний гість у кабінеті бухгалтера, адже це обов’язковий локальний акт. Складати його скеровувала стаття 64 Господарського кодексу. Але що буде зі штатним розписом після 28 серпня 2025 року, коли Господарський кодекс піде в архів? Час прощатися? Розбираємося
79604

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді