Збільшення бази оподаткування фіксованим сільськогосподарським податком

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Із 1 січня 2015 року значно зросте база оподаткування фіксованим сільськогосподарським податком

Відповідно до чинних норм податкового законодавства, для сільськогосподарських товаровиробників базою оподаткування фіксованим сільськогосподарським податком є нормативна грошова оцінка одного гектара сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень), проведена за станом на 1 липня 1995 року. Для земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ) це нормативна грошова оцінка одного гектара ріллі в області, проведена за станом на 1 липня 1995 року.

У зв’язку із прийняттям Закону України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» від 27.03.2014 № 1166-VII (далі — Закон № 1166) з 1 січня 2015 року значно зросте база оподаткування фіксованим сільськогосподарським податком, яка визначатиметься з урахуванням коефіцієнта індексації, визначено за станом на 1 січня базового звітного податкового (звітного) року відповідно до порядку, встановленого розділом ХІІІ Податкового кодексу України (ПК).

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

При цьому розділ ХІІІ ПК, а саме стаття 289, визначає порядок індексації нормативної грошової оцінки земель при розрахунку розміру плати за землю.

Розраховує величину коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель, на який індексується нормативна грошова оцінка сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення за станом на 1 січня поточного року, Держземагентство України за встановленою пунктом 289.2 ПК формулою.

Розмір такого коефіцієнту визначається на підставі отриманої від Державної служби статистики України інформації щодо індексу споживчих цін за відповідний рік. Держземагентство не пізніше 15 січня поточного року доводить його до власників та землекористувачів, а також інформує Державну фіскальну службу України.

Нормативна грошова оцінка земель у 2014 році підлягала індексації станом на 01.01.2014 на коефіцієнт 3,2.

Разом із тим відповідно до постанови КМУ «Про внесення змін до Методики нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів» від 31.10.2011 № 1185, показники нормативної грошової оцінки гектара ріллі окремої земельної ділянки, проведеної станом на 1 липня 1995 року, застосовуються із коефіцієнтом 1,756.

Отже, платники фіксованого сільськогосподарського податку при розрахунку річної суми податку на 2015 рік до нормативної грошової оцінки земель, яка є базою оподаткування, повинні застосувати коефіцієнт нормативної грошової оцінки станом на 1 січня 2015 року, який визначатиметься із добутку коефіцієнта 3,2 та коефіцієнта, що буде встановлений за 2014 рік виходячи з індексу споживчих цін. Крім того, до нормативної грошової оцінки ріллі має бути застосований коефіцієнт 1,756.

Якщо сільськогосподарські товаровиробники, які відповідатимуть критеріям переходу на сплату фіксованого сільськогосподарського податку, виявлять бажання перейти у 2015 році на сплату цього податку, то з метою правильності визначення податкових зобов’язань їм доцільно звернутися до територіальних органів Держземагентства за місцем розташування земельних ділянок щодо уточнення розміру нормативної грошової оцінки земель, які є об’єктом оподаткування, з урахуванням відповідних коефіцієнтів.

додаток


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Лікарняні 2025: як розрахувати та нарахувати правильно

Як правильно нарахувати лікарняні? Що врахувати під час розрахунку, як працює електронний листок непрацездатності, що означають його статуси і коли ще можна використати паперовий — пояснюємо все
414433

Військовий збір 2025: ставки з зарплати, приклад розрахунку, штрафи

Військовий збір — це обов’язковий платіж із зарплати, який спрямовують на фінансування ЗСУ. Який військовий збір у 2025 році, як його утримувати, хто є платником, які об’єкти оподаткування, звітність і штрафи — читайте в огляді
241823

Акт виконаних робіт 2025: бланк, зразок і правила заповнення

Акт виконаних робіт — зразок і бланк, які знадобляться для підтвердження послуг або робіт. Бухгалтер оформлює його для належного документування госпоперацій. Завантажуйте приклад акта надання послуг і готовий бланк — у консультації експерта
434848

Аліменти 2025: розмір, оподаткування, відповідальність за несплату + приклади

Який мінімальний розмір аліментів у 2025 році? Як їх обліковувати, оподатковувати, документувати? У консультації — актуальні суми, приклади оформлення та нюанси відповідальності за несплату аліментів
344518

Податкова накладна 2025: як заповнювати за актуальною формою + зразки

Платники ПДВ мають вчасно реєструвати податкові накладні навіть під час воєнного стану. Як правильно скласти податкову накладну за новою формою 2025 — у консультації з прикладами та зразками для скачування
388753

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді