Виправляємо помилку у звіті щодо сум нарахованого ЄВ

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Якщо в таблиці 6 додатку 4 звіту щодо нарахованих сум ЄВ за звітний період код типу нарахувань 10 у найманої особи помилково відображено в рядку для відображення даних про суми заробітної плати, то страхувальник повинен сформувати та подати разом зі звітом за поточний період звіт за попередній період

Яким чином виправити помилку в таблиці 6 додатку 4 звіту щодо сум нарахованого ЄВ, якщо в попередньому періоді код типу нарахувань 10 (суми відпускних) у найманої особи за звітний період помилково зазначено в рядку для відображення даних про суми заробітної плати?

Відповідно до пункту 4.9 розділу IV Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом МДЗ від 09.09.2013 № 454 (далі — Порядок № 454), таблиця 6 додатка 4 до цього Порядку призначена для формування страхувальником у розрізі кожної застрахованої особи відомостей про суми нарахованої їй заробітної плати (доходу) у звітному місяці.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Графа 10 «Код типу нарахувань» заповнюється страхувальником лише у випадках, передбачених переліком кодів типу нарахувань 1 – 12.

Суми, нараховані за дні щорічних та додаткових відпусток, вносяться до графи «Загальна сума нарахованої заробітної плати (доходу) (усього з початку звітного місяця)» із зазначенням відповідного місяця лише в сумі, що припадає на дні відпустки у цьому місяці, з кодом типу нарахувань 10.

Суми, що припадають на дні відпустки наступних місяців, включаються до поля наступних місяців і відображаються в окремих рядках за першим рядком з кодом типу нарахувань 10.

Якщо страхувальником було допущено помилку в реквізитах (крім сум), що стосується страхувальника або застрахованої особи, то подаються скасовуючі документи. Зміни в сумах нарахованої заробітної плати або доходу та у зв’язку з цим нарахованих сум єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄВ) за звітний місяць при формуванні та поданні скасовуючих документів не допускаються (п. 5.5 розд. V Порядку № 454).

Коли ж страхувальником допущені помилки, зазначені в пункті 5.5 розділу V Порядку № 454, страхувальник повинен сформувати та подати разом зі звітом за поточний звітний період звіт за попередній період, який містить:

  • перелік таблиць звіту;
  • відповідну таблицю зі статусом «скасовуюча» з відомостями, які були помилкові, на одну або декількох застрахованих осіб;
  • відповідну таблицю зі статусом «початкова» із зазначеними правильними відомостями на одну або декількох застрахованих осіб.

Звіт, сформований для виправлення помилок за попередні звітні періоди, не повинен містити таблиць 1 – 4 додатку 4 до Порядку № 454 (п. 5.7 розд. V Порядку № 454).

Отже, якщо в таблиці 6 додатку 4 звіту щодо нарахованих сум ЄВ за звітний період код типу нарахувань 10 (суми відпускних) у найманої особи помилково відображено в рядку для відображення даних про суми заробітної плати, то страхувальник повинен сформувати та подати разом зі звітом за поточний період звіт за попередній період, який має містити перелік таблиць звіту, таблицю 6 додатка 4 звіту зі статусом «скасовуюча» з помилковими відомостями за найману особу щодо якої зроблено помилку, таблицю 6 додатка 4 зі статусом «початкова» із правильними відомостями за дану особу (відомості з рядками, у яких відображаються дані про суми заробітної плати без коду типу нарахувань та суми відпускних з кодом типу нарахувань 10).

При цьому сформований звіт щодо сум нарахованого ЄВ для виправлення даної помилки за попередній звітний період не містить таблиць 1 4 додатка 4 до Порядку № 454, оскільки суми нарахованої заробітної плати та відпускних не змінилися.

додаток


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Продовження воєнного стану і мобілізації: що треба знати бухгалтеру

Війна триває, тому воєнний стан продовжують до 5 листопада 2025 року. Разом з ним триватиме й мобілізація. Про особливості в роботі, які очікують на бухгалтера через продовження воєнного стану і мобілізації, ― в коментарі експерта
8774

Довідка про доходи: як видати працівнику

Довідка про доходи може знадобитися працівникові будь-коли. За якою формою видавати довідку про доходи та в яких випадках, підкажемо у консультації
280561

Господарський кодекс: скасування, вплив на бізнес і перспективи

У консультації роз’яснимо, за які новації у видах юросіб, управлінні об’єктами державної та комунальної власності проголосували депутати. Верховна Рада скасувала Господарський кодекс і внесла зміни до низки інших нормативних актів. Проаналізуємо, як це вплине на бізнес
40

Облікова ставка НБУ 2025

Облікова ставка НБУ — монетарний інструмент, за яким НБУ встановлює для суб'єктів грошово-кредитного ринку орієнтир щодо вартості залучених та розміщених грошових ресурсів. Із 25.07.2025 розмір облікової ставки НБУ залишився на рівні 15,5% річних
70695

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді