Нацбанк продовжує випробовувати нові методи та вдосконалювати пропорції старих методів у пошуках компромісу між необхідністю досягнення ефективності та бажанням залишитися в межах толерантної гуманності. Цього разу нововведення такі.
Пом’якшено вимогу щодо обов’язкового продажу іноземної валюти, що надійшла із-за кордону на користь юросіб та фізосіб-підприємців. Відтепер обов’язковому продажу на МВРУ підлягає не 100%, а 75% таких надходжень.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Знижено еквівалент максимальної добової суми придбання особою іноземної валюти в одному банку — із 15 тис. грн. до 3 тис. грн. Винятком є придбання іноземної валюти для погашення кредитів. Банк контролюватиме цільове використання валюти, придбаної для погашення кредиту.
Замість вимоги щодо виплати в гривнях іноземної валюти, переказаної з-за кордону на користь фізичної особи, передбачено заборону проведення таких операцій в іноземній валюті:
- розрахунки за імпортними операціями без увезення товару в Україну;
- платежі за імпортну продукцію, якщо з дати оформлення ввізної митної декларації минуло більше 180 днів;
- повернення за кордон коштів, отриманих іноземними інвесторами за операціями щодо продажу поза межами фондових бірж цінних паперів українських емітентів, крім державних облігацій України;
- повернення за кордон коштів, отриманих іноземними інвесторами за операціями щодо продажу корпоративних прав юридичних осіб, що не оформлені акціями;
- повернення за кордон іноземному інвестору дивідендів (крім випадків повернення дивідендів за цінними паперами, що обертаються на фондових біржах);
- на підставі індивідуальних ліцензій Нацбанку (крім індивідуальних ліцензій на розміщення валютних цінностей на рахунках за межами України).
Постанова чинна з 23.09.2014.