Кабмін затвердив положення про Мінекономрозвитку, в якому визначив його основні завдання та повноваження. Відповідно до цього положення Мінекономрозвитку забезпечує:
- формування та реалізацію державної політики економічного, соціального розвитку і торгівлі, державної промислової політики, державної зовнішньоекономічної політики, державної політики у сфері технічного регулювання, оцінки відповідності та стандартизації, управління об’єктами державної власності, розвитку підприємництва, державно-приватного партнерства, державних закупівель, а також державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів;
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
- формування та реалізацію державної політики у сфері державної статистики, захисту прав споживачів, державного матеріального резерву, експортного контролю, інтелектуальної власності, інвестиційної діяльності і управління національними проектами, державної політики з контролю за цінами;
- формування державної політики у сфері ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів, енергозбереження, відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива, державної регуляторної політики та державної політики з питань ліцензування, дозвільної системи, нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.
Мінекономрозвитку є юридичною особою публічного права, має печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, власні бланки, рахунки в органах Казначейства. Очолюється Міністром, який призначається на посаду за поданням Прем’єр-міністра України і звільняється з посади Верховною Радою України.
Гранична чисельність державних службовців та працівників апарату Мінекономрозвитку затверджується Кабміном. А штатний розпис апарату і кошторис затверджуються заступником Міністра — керівником апарату за погодженням з Мінфіном.