Як у податковому обліку платника податку на прибуток відображаються витрати на придбання державного прапора

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Якщо вартість державного прапора, портрету Президента та іншої державної символіки перевищує 2500 грн. (у 2011 році — 1000 грн.), то витрати на їх придбання слід розглядати як витрати на придбання основних засобів, що підлягають амортизації

Як у податковому обліку платника податку на прибуток відображаються витрати на придбання державного прапора, портрету Президента України та іншої державної символіки?

Відповідно до підпункту 139.1.5 Податкового кодексу України (ПК), не включаються до складу витрат витрати на придбання, виготовлення, будівництво, реконструкцію, модернізацію та інше поліпшення основних засобів та витрати, пов’язані з видобутком корисних копалин, а також з придбанням (виготовленням) нематеріальних активів, які підлягають амортизації згідно зі статтями 144 – 148 ПК, з урахуванням пунктів 146.11, 146.12 і 148.5 ПК.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

При цьому основні засоби — це матеріальні активи, у тому числі запаси корисних копалин наданих у користування ділянок надр (крім вартості землі, незавершених капітальних інвестицій, автомобільних доріг загального користування, бібліотечних і архівних фондів, матеріальних активів, вартість яких не перевищує 2500 грн., невиробничих основних засобів і нематеріальних активів), що призначаються платником податку для використання у господарській діяльності платника податку, вартість яких перевищує 2500 грн. і поступово зменшується у зв’язку з фізичним або моральним зносом та очікуваний строк корисного використання (експлуатації) яких з дати введення в експлуатацію становить понад один рік або операційний цикл, якщо він довший за рік (пп. 14.1.138 ПК).

У 2011 році норматив для основних засобів, визначений у підпункті 14.1.138 ПК, встановлюється в розмірі 1000 грн. (п. 14 підрозд. 4 р. ХХ «Перехідні положення» ПК).

Витрати на придбання основних засобів, нематеріальних активів і довгострокових біологічних активів для використання в господарській діяльності підлягають амортизації (п. 144. 1 ПК).

Облік вартості, яка амортизується, ведеться за кожним об’єктом, що входить до складу окремої групи основних засобів, у тому числі вартість ремонту та поліпшення об’єктів основних засобів, отриманих безоплатно або наданих в оперативний лізинг (оренду) або отриманих в концесію чи створених (збудованих) концесіонером відповідно до Закону України «Про особливості передачі в оренду чи концесію об’єктів централізованого водо-, теплопостачання і водовідведення, що перебувають у комунальній власності», як окремий об’єкт амортизації (п. 146.1 ПК).

Отже, якщо вартість державного прапора, портрету Президента та іншої державної символіки перевищує 2500 грн. (у 2011 році — 1000 грн.), то витрати на їх придбання слід розглядати як витрати на придбання основних засобів, що підлягають амортизації. Такі основні засоби за класифікацією груп основних засобів та інших необоротних активів, наведеною у пункті 145.1 ПК, відносяться до групи 9.

Якщо вартість зазначених матеріальних цінностей не перевищує 2500 грн. (у 2011 році — 1000 грн.), то витрати на їх придбання є витратами з придбання малоцінних необоротних матеріальних активів. За класифікацією груп основних засобів та інших необоротних активів малоцінні необоротні матеріальні активи відносяться до групи 11.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Середня зарплата для відпускних: як розрахувати у нестандартних ситуаціях + приклади

Як розрахувати середню зарплату для відпускних у складних ситуаціях? У цій статті пояснюємо, як враховувати місячні, квартальні та річні премії, як діяти, якщо у розрахунковому періоді був простій, відпустка за власний рахунок, неповний робочий тиждень або призупинення дії трудового договору. Також розглядаємо, як обчислити середню зарплату для відпускних, якщо втрачено облікові дані через війну
47

Положення про преміювання у 2025 році: зразок, структура, обов’язкові пункти

У положенні про преміювання фіксують, за які досягнення й у якому порядку працівники отримують премії. Такий документ захищає роботодавця і пояснює працівнику, коли чекати додаткової оплати. У статті — структура положення, обов’язкові формулювання, типові помилки та зразок на 2025 рік
39382

Нарахування розрахункових при звільненні у 2025 році: як і що виплатити працівнику

У день звільнення роботодавець повинен провести остаточний розрахунок із працівником та виплатити йому всі належні суми. Цей матеріал — покроковий гід для бухгалтера: як підготувати наказ, розрахувати всі виплати й правильно оформити розрахунковий листок
126494

Відрядження за кордон 2025: як оформити, провести в обліку та не порушити правила виїзду

У 2025 році відрядження за кордон потребує особливої уваги: і через воєнний стан, і через нові обмеження на виїзд. У цьому матеріалі — як правильно оформити закордонне відрядження, які документи підготувати, як обліковувати витрати та добові, а також які обмеження і дозволи діють під час війни. Усе — з прикладами й поясненнями для бухгалтера
300970

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді