Із 22 серпня цього року набули чинності зміни до Порядку надання допомоги з часткового безробіття.
Вона надається державною службою зайнятості підприємствам для виплати працівникам у разі втрати ними частини заробітної плати внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв’язку із зупиненням (скороченням) виробництва продукції без припинення трудових відносин. Виплати здійснюються за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Термін виплати не може перевищувати 180 днів.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Із метою спрощення та вдосконалення механізму надання підприємствам коштів для виплати працівникам допомоги з часткового безробіття внесені зміни до порядку надання такої допомоги (затверджено наказом Міністерства соціальної політики України від 15.07.2014 № 468 «Про затвердження Змін до Порядку надання допомоги по частковому безробіттю», зареєстровано в Міністерстві юстиції України 5 серпня 2014 року за номером 921/25698).
Новації полягають у:
- розширенні кола отримувачів виплати допомоги з часткового безробіття. Зокрема, надано можливість для виплати такої допомоги підприємствам у разі, якщо вичерпано всі можливі заходи запобігання частковому безробіттю, що підтверджується узгодженим рішенням роботодавця та виборним органом профспілкової організації, з якою укладено колективний договір, за результатами консультацій між ними;
- наданні можливості підтвердження висновком організації роботодавців обласного рівня або галузевої організації роботодавців про те, що зупинення (скорочення) виробництва на підприємстві або в цеху, дільниці із замкнутим циклом виробництва (структурному підрозділі підприємства, у якому здійснюються всі етапи технологічного процесу з виробництва певного виду продукції у межах такого підрозділу) має невідворотний та тимчасовий характер, не залежить від організаційно-виробничих причин, зазначених у пункті 1.2 розділу І Порядку, не має сезонного характеру;
- забезпеченні паритетності комісії, яка здійснює розгляд питання щодо виплати допомоги з часткового безробіття;
- наданні можливості повторного розгляду питання щодо виплати допомоги з часткового безробіття, якщо в першому випадку питання потребує доопрацювання.
Для отримання виплати допомоги з часткового безробіття роботодавці повинні звернутися до місцевого центру зайнятості й повідомити про можливе зупинення (скорочення) виробництва не пізніше дати початку зупинення (скорочення) виробництва.
Розгляд питання про надання допомоги здійснюється спеціально створеною комісією. До складу комісії входять представник центру зайнятості, представник структурного підрозділу з питань соціального захисту населення (праці та зайнятості) місцевої державної адміністрації, представник управління економіки місцевої державної адміністрації, представник територіального органу Державної інспекції України з питань праці, представники сторін соціального діалогу від профспілкового органу, представники сторін соціального діалогу від роботодавців.