Роботодавець виплачує середній заробіток мобілізованим працівникам після 19.07.2022: що з ЄСВ

Роботодавці, які після 19.07.2022 вирішили виплачувати мобілізованим працівникам середній заробіток, зобов’язані нараховувати на ці виплати ЄСВ.

esv_korig_2701.jpg

Робота до 60 годин на тиждень: як встановити й оплачувати нову норму

Якщо база нарахування ЄСВ не перевищує розміру мінзарплати для кожної застрахованої особи, роботодавці — платники ЄСВ розраховують суму ЄСВ як добуток:

  • розміру мінзарплати, що встановив закон на місяць, за який отримано дохід;
  • ставки ЄСВ, якщо працівник перебував з роботодавцем у трудових відносинах чи ніс військову служби повний календарний місяць або відпрацював усіх робочі дні звітного місяця.

19.07.2022 набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин» від 01.07.2022 № 2352-IX, який звільнив роботодавців від обов’язку зберігати середній заробіток за працівниками, яких призвали на військову службу.

На період воєнного стану за мобілізованими працівниками (або до дня їх демобілізації) зберігають місце роботи і посаду (ч. 3 ст. 119 Кодексу законів про працю України).

Тож роботодавці, які після 19.07.2022 вирішили виплачувати мобілізованим працівникам середній заробіток, зобов’язані нараховувати та сплачувати з таких виплат ЄСВ.

За інформацією Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків


Сильна підтримка — сильна Україна! Це звичайно про нас із вами. Ми опинилися в невідомому досі для нас становищі. Тому щоб ви та ваша компанія залишалася у робочій колії, пропонуємо підтримку. Зекономте на передплаті фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух».

Обговоріть передплату з вашим менеджером: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні) або напишіть у чат. Миру нам.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Колективний договір: що важливо знати бухгалтеру

Коли підприємство укладає колективний договір без належної уваги до питань оплати праці, бухгалтер стає заручником обставин. Адже він має дотримувати вимог трудового законодавства, а воно часто відсилає бухгалтера до норм колдоговору. Зупинимося на тих розділах колдоговору, які важливі саме для бухгалтера
75610

Виправлення помилок у Додатку Д6 Податкового розрахунку

Через Додаток Д6 об’єднаного звіту з ЄСВ, ПДФО та військового збору роботодавці подають відомості за місяці звітного кварталу про спеціальний стаж працівників. У консультації мова піде про загальні правила та конкретні приклади виправлення помилок у цьому додатку
13368

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
240929

Акцизний податок 2025: товари, ставки, розрахунок

Про акциз, особливості його нарахування за основними групами підакцизних товарів (алкоголь, тютюнові вироби, паливо, легкові автомобілі), оновлення щодо підакцизних товарів, акциз у роздрібних торговців тютюновими виробами, втрату підакцизних товарів в умовах воєнного стану — у цьому огляді
103748

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді