Посада бухгалтера відсутня в штатному розписі: хто вестиме бухоблік

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Держпраці пояснила, що не можна зобов’язати працівника виконувати обов’язки за посадою, якої не передбачили штатним розписом, та нараховувати йому відповідні доплати.

reestr_koro_1702.jpg

Робота до 60 годин на тиждень: як встановити й оплачувати нову норму

Штатний розпис — це документ, що встановлює структуру підприємства, штат і посадові оклади працівників. У ньому зазначають:

  • назви посад;
  • чисельність персоналу;
  • оклади за кожною посадою.

Керівник підприємства наказом затверджує штатний розпис, що визначає кількість працівників кожної професії, з розподілом штатних одиниць за структурними підрозділами підприємства.

Працівникам, які виконують не лише свою основну роботою за трудовим договором, а й додаткову роботу за іншою професією/посадою або обов’язки тимчасово відсутнього працівника без звільнення від основної роботи, — доплачують за суміщення професій/посад або виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника (ст. 105 Кодексу законів про працю України (КЗпП)). Розміри доплат установлюють на умовах, що передбачили у колдоговорі.

Тож неможливо покласти на працівника обов’язки за посадою, якої не передбачили штатним розписом, і здійснювати відповідні доплати.

Власник підприємства самостійно обирає форму організації бухобліку:

  • ввести до штату підприємства посаду бухгалтера
  • створити бухгалтерську службу на чолі з головбухом;
  • користуватися послугами спеціаліста з бухобліку, який зареєструвався як підприємець та провадить підприємницьку діяльність без створення юрособи;
  • доручити на договірних засадах вести бухоблік централізованій бухгалтерії, підприємству, суб’єкту підприємницької діяльності, самозайнятій особі, які провадять діяльність у сфері бухобліку або аудиторської діяльності;
  • самотужки вести бухоблік і складати звітність.

Винятком є лише підприємства, які мають оприлюднювати звітність. Вони зобов’язані створити бухгалтерську службу на чолі з головбухом, до складу якої входять не менше двох осіб.

За інформацією ГУ Держпраці у Дніпропетровській області


Сильна підтримка — сильна Україна! Це звичайно про нас із вами. Ми опинилися в невідомому досі для нас становищі. Тому щоб ви та ваша компанія залишалася у робочій колії, пропонуємо підтримку. Зекономте на передплаті фахових видань «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також до експертно-правової системи «Експертус Головбух».

Обговоріть передплату з вашим менеджером: 0 800 21 12 20 (дзвінки безплатні) або напишіть у чат. Миру нам.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як відбувається дисконтування кредитів та позик

Вимога дисконтувати довгострокову заборгованість у національних стандартах бухгалтерського обліку з’явилася порівняно недавно й питань викликає чимало. Одне з них ― чи треба дисконтувати довгострокову заборгованість за кредитами і позиками, якщо за ними нараховуються проценти позичальнику? У консультації розглянемо питання дисконтування банківських кредитів і відсоткових позик
38845

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12049

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді