Проєкт Закону від 11.09.2023 № 10028
На думку авторів документу, вимога ведення товарного обліку при застосуванні реєстраторів розрахункових операцій є на поточний момент самою значною причиною спротиву підприємців впровадженню РРО, в тому числі програмних. При цьому такий товарний облік не забезпечує ніякого ефективного контролю за розрахунками, а лише створює підстави для перевірок, штрафів за формальними причинами, і сприяє корупційним проявам.
Проєктом Закону для госпсуб’єктів, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку і звітності скасовують:
- обов’язок вести облік товарних запасів і здійснювати продаж лише тих товарів, що відображені в такому обліку. Виключають пункт 12 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР (далі — Закон про РРО);
- відповідальність за невиконання обов’язку вести облік товарних запасів. Виключають із Закону про РРО статтю 20. Нагадуємо, що на сьогодні до госпсуб’єктів, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, та/або не надали під час проведення перевірки документи, які підтверджують облік товарів, що знаходяться у місці продажу, за рішенням податківців застосовують фінансову санкцію у розмірі вартості таких товарів, які не обліковані у встановленому порядку, за цінами реалізації, але не менше 10 нмдг.
У разі прийняття Закон набере чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
У декларації з ПДВ — від’ємне значення: чи можна отримати бюджетне відшкодування