Банки пропонують новий депозит — із захистом від валютного курсу

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

21 жовтня НБУ запровадив додатковий інструмент, який допоможе населенню зберегти гривневі заощадження, — депозит із захистом від зміни валютного курсу.

groshi_gruvni_valuta.jpg

Національна сертифікація бухгалтерів — 2025

Після завершення строку депозиту (щонайменше за шість місяців), вкладник отримає не лише початкову суму та невеликий процент, а й відсоткову винагороду, пропорційну до зміни офіційного курсу гривні до долара за період дії депозиту (якщо така зміна відбудеться).

Це те саме, що придбати зараз валюту за офіційним курсом НБУ, покласти її на рахунок у банку, а за пів року продати її за актуальним на той момент курсом НБУ. Фактично йдеться про інструмент для страхування заощаджень від ризику курсового знецінення.

Нацбанк відповів на поширені питання щодо нового виду депозиту.

— Чи отримаю я свої заощадження в доларах після завершення депозиту?

— Ви отримаєте не валютні, а гривневі кошти, перераховані за офіційним курсом на момент завершення строку депозиту. Якщо гривня послабиться, сума вашого заощадження збільшиться на суму зміни офіційного курсу гривні.

— Чи правда, що тепер усі валютні депозити видаватимуть у гривні?

— Ні. Валютні депозити банки повертатимуть у валюті. Умови за вашими валютними депозитами не змінять, вони захищені законом. Отже, запровадження нового продукту не змінює правила для інших депозитів.

— Який сенс відкривати депозит із захистом від валютного курсу, якщо можна просто купити валюту, зокрема онлайн з розміщенням на депозит від трьох місяців?

— Новий депозит — це альтернативна опція, в якій відсутні обмеження за сумою вкладу. Тимчасом купівля валюти з розміщенням на депозит наразі обмежена сумою в 100 тис. грн на місяць (в еквіваленті).

Курс за новим депозитом прив’язаний саме до офіційного курсу (зараз 36,6 грн/дол.). Водночас більшість банків пропонують купити валюту онлайн під депозит за курсом 37,5—38,5 грн/дол., а готівкову валюту — дорожче.

За інформацією НБУ

додаток


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Авансовий звіт на відрядження: як заповнити + приклад і бланк

Авансовий звіт — це документ, що підтверджує витрати працівника у відрядженні чи при господарських закупках. Покажемо, як правильно його скласти, коли подавати, які реквізити обовʼязкові, а також дамо зразки для безпомилкового заповнення
366412

Як відбувається дисконтування кредитів та позик

Вимога дисконтувати довгострокову заборгованість у національних стандартах бухгалтерського обліку з’явилася порівняно недавно й питань викликає чимало. Одне з них ― чи треба дисконтувати довгострокову заборгованість за кредитами і позиками, якщо за ними нараховуються проценти позичальнику? У консультації розглянемо питання дисконтування банківських кредитів і відсоткових позик
39044

Ліцензійний договір

Що таке ліцензійний договір, які істотні умови ліцензійного договору, як такий договір укласти — про це в огляді
18225

Консалтингові послуги: документальне оформлення, облік, оподаткування

Порада у веденні бізнесу може йти на вагу золота. Радитися доводиться з різних питань: юридичних, податкових, бухгалтерських, маркетингових, управлінських і не тільки. Як відкрити бізнес, як оптимізувати податки, як забезпечити збут товару, як документально все оформити. Без ефективного вирішення цих питань бізнес швидко може зійти нанівець. Про консалтингові послуги в Україні розповімо у консультації
21585

Проводимо дисконтування заборгованості

Дисконтування з’явилося у практиці бухгалтерів порівняно недавно — після змін у НП(С)БО. Що це таке, як визначити ставку дисконту, як впливає на податки та як обліковувати — зібрали пояснення й приклади. Також розповідаємо, коли дисконтування не потрібне
135045

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді