Банки пропонують новий депозит — із захистом від валютного курсу

21 жовтня НБУ запровадив додатковий інструмент, який допоможе населенню зберегти гривневі заощадження, — депозит із захистом від зміни валютного курсу.

groshi_gruvni_valuta.jpg

Національна сертифікація бухгалтерів — 2025

Після завершення строку депозиту (щонайменше за шість місяців), вкладник отримає не лише початкову суму та невеликий процент, а й відсоткову винагороду, пропорційну до зміни офіційного курсу гривні до долара за період дії депозиту (якщо така зміна відбудеться).

Це те саме, що придбати зараз валюту за офіційним курсом НБУ, покласти її на рахунок у банку, а за пів року продати її за актуальним на той момент курсом НБУ. Фактично йдеться про інструмент для страхування заощаджень від ризику курсового знецінення.

Нацбанк відповів на поширені питання щодо нового виду депозиту.

— Чи отримаю я свої заощадження в доларах після завершення депозиту?

— Ви отримаєте не валютні, а гривневі кошти, перераховані за офіційним курсом на момент завершення строку депозиту. Якщо гривня послабиться, сума вашого заощадження збільшиться на суму зміни офіційного курсу гривні.

— Чи правда, що тепер усі валютні депозити видаватимуть у гривні?

— Ні. Валютні депозити банки повертатимуть у валюті. Умови за вашими валютними депозитами не змінять, вони захищені законом. Отже, запровадження нового продукту не змінює правила для інших депозитів.

— Який сенс відкривати депозит із захистом від валютного курсу, якщо можна просто купити валюту, зокрема онлайн з розміщенням на депозит від трьох місяців?

— Новий депозит — це альтернативна опція, в якій відсутні обмеження за сумою вкладу. Тимчасом купівля валюти з розміщенням на депозит наразі обмежена сумою в 100 тис. грн на місяць (в еквіваленті).

Курс за новим депозитом прив’язаний саме до офіційного курсу (зараз 36,6 грн/дол.). Водночас більшість банків пропонують купити валюту онлайн під депозит за курсом 37,5—38,5 грн/дол., а готівкову валюту — дорожче.

За інформацією НБУ


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Криптовалюти: бухоблік і декларування

Що таке криптовалюта та чи легально нею користуватися, яке законодавче регулювання криптовалют існує насьогодні. Також мова піде про електронне декларування криптовалют, облік і оподаткування операцій з криптовалютами, питання фінансового моніторингу криптовалют як віртуальних активів
19742

Поворотна фінансова допомога: бухгалтерські проводки

У консультації розглянемо, що таке поворотна фінансова допомога, поворотна фінансова допомога від засновника, чим вона відрізняється від звичайної позики. Дізнаємося, чи оподатковується поворотна фінансова допомога, що із її дисконтуванням і багато інших важливих аспектів
304171

Списання безнадійної дебіторської заборгованості

Облік безнадійної дебіторської заборгованості. Списання безнадійної дебіторки через резерв та без нього. Приклади бухгалтерських проведень зі списання безнадійної дебіторської заборгованості. Виправлення помилок, якщо безнадійну дебіторку не списали. Вплив списання дебіторської заборгованості на податок на прибуток
200543

«Призначення платежу»: що писати для різних платежів

Зібрали в одній пам’ятці приклади заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції для різних ситуацій. За нашими підказками без проблем складете платіжки на сплату податків, зборів, штрафів та інших платежів
33766

Агентський договір: зразок

Агент — це посередник, який шукає клієнта для замовника. Укладений з агентом договір визначає його права, обов’язки, правила оплати його послуг. Як скласти агентський договір, що у ньому слід передбачити, чи треба довіреність, документація агентської діяльності, зразок агентського договору — все це знайдете в огляді
24555

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді