ДПС не має права стягувати орендну плату за договором оренди, укладеним між боржником і міською радою. Адже боржник не є власником земельної ділянки, а ДПС не є стороною договору оренди.

Як складати ПН на постачання окремих видів товарів Постанова ВС від 05.07.2022 у справі № 908/1721/21
Аналіз підпунктів 9.1.10 і 14.1.147 Податкового кодексу України (ПК) дає підстави для висновку, що плата за землю:
- є обов’язковим платежем у складі податку на майно;
- належить до загальнодержавних податків і зборів;
- може справлятися у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.
Отже, плату за землю можуть справляти як у формі земельного податку, так і у формі орендної плати. Одночасне стягнення такої плати і як земельного податку, і як орендної плати законом не передбачено.
Підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки, оформлений і зареєстрований відповідно до законодавства. Платником орендної плати є орендар земельної ділянки. Об’єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду (ст. 288 ПК).
Розмір та умови внесення орендної плати встановлюють у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем. Водночас сума платежу не може бути меншою 3% нормативної грошової оцінки.
Оскільки боржник не є власником земельної ділянки, а податковий орган не є стороною договору оренди, у нього відсутні повноваження стягувати орендну плату за договором оренди, укладеним між боржником і міською радою.
Розглянемо, як функціонує Клуб білого бізнесу. Особливу увагу приділимо перевагам, ризикам та зобов’язанням учасників. Проаналізуємо причини, через які частину підприємств у переліку приховують
Виробничий календар та податковий календар на березень допоможуть вчасно подати звітність та сплатити податки
Існує спеціальна обов’язкова заява про об’єкти, які є джерелом доходу платника податку, або такі, що пов’язані з оподаткуванням, наприклад легкові автомобілі, земельні ділянки, а також кіоски, магазини та інші торговельні точки тощо. Це так звана форма 20-ОПП. Коли її подавати, які наслідки за неподання, невірну чи помилкову інформацію в ній, як її слід заповнювати та коли оновлювати, – у консультації експерта на конкретних зразках для різних ситуацій
2025-й рік розпочинає свій другий місяць. Аби він не був найлютішим через неподані звіти й несплачені податки, варто проглянути виробничий календар на лютий 2025 та податковий календар 2025
Закон про підвищення податків № 4015 набрав чинності. Ми розібрали до крихт усі зміни, які він передбачає. Тримайте порівняльну таблицю, як було, а як тепер