Особливості переходу прибутківця на оподаткування як резидента Дія Сіті — платника податку на особливих умовах

Для переходу на оподаткування як резидента Дія Сіті – платника податку на особливих умовах або відмови від такого оподаткування юрособа подає до органу контролю за своєю податковою адресою відповідну заяву (п. 141.10 Податкового кодексу України; ПК).

dekl_esv.jpg

Лист ДПС від 13.12.2022 № 16349/7/99-00-21-02-01-07

Форма заяви про перехід юридичної особи на оподаткування як резидента Дія Сіті – платника податку на особливих умовах або відмову від такого оподаткування (далі – Заява) та Порядок подання та розгляду Заяви затверджені наказом Мінфіну від 17.03.2022 № 99.

Юридичні особи, які подали Заяву до уповноваженого органу під час звернення про набуття статусу резидента Дія Сіті, є резидентами Дія Сіті – платниками податку на особливих умовах з першого числа місяця, наступного за кварталом, у якому юридичну особу внесено до реєстру Дія Сіті (п. 141.10.2 ПК).

Резидент Дія Сіті, який є платником податку на прибуток підприємств на загальних підставах, може прийняти рішення про перехід на оподаткування як резидента Дія Сіті – платника податку на особливих умовах, подавши Заяву до органу контролюне пізніше ніж за 15 к. дн. до початку наступного календарного кварталу. Такого резидента Дія Сіті вважають платником податку на особливих умовах із першого числа місяця, наступного за кварталом, у якому до органу контролю подана заява. Перейти на оподаткування як резидент Дія Сіті – платник податку на особливих умовах можна один раз протягом календарного року.

Особливості подання платником податку на прибуток, який подав заяву про перехід на оподаткування як резидента Дія Сіті – платника податку на особливих умовах, декларації з податку на прибуток підприємств (далі – Декларація).

Приклад 1. Платник податку на прибуток, у якого базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу, за переходу на оподаткування як резидент Дія Сіті – платник податку на особливих умовах з четвертого кварталу звітного року повинен подати:

  • Декларацію за період перебування на загальній системі оподаткування за відповідні звітні (податкові) періоди (квартал, півріччя, три квартали) із показниками діяльності, обрахованими за період із першого календарного дня звітного (податкового) року по останній календарний день звітного (податкового) періоду;
  • Декларацію за податковий (звітний) рік, в якій відобразити результат діяльності за перебування на загальній системі оподаткування за період три квартали та обрахувати в цій же Декларації податок, що підлягає сплаті за рік, як резидент Дія Сіті – платник податку на особливих умовах (щодо операцій, які були проведені за четвертий квартал звітного (податкового) року).

Приклад 2. Платник податку на прибуток підприємств, у якого базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року, за переходу на оподаткування як резидент Дія Сіті – платник податку на особливих умовах з четвертого кварталу звітного (податкового) року повинен подати Декларацію за підсумками звітного (податкового) року, в якій показники обраховуються як за період перебування на загальній системі оподаткування (з першого календарного дня звітного (податкового) року по останній календарний день звітного (податкового) періоду – три квартали), так і за період перебування на особливих умовах оподаткування як резидента Дія Сіті (щодо операцій, проведених у четвертому кварталі звітного (податкового) року).


Таким платникам податку необхідно подавати Декларацію за оновленою формою (зі змінами, внесеними наказом Мінфіну від 13.09.2022 № 274) за звітний (податковий) період – 2022 рік із граничним строком подання до 01.03.2023.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Виправлення помилок у декларації з податку на прибуток

У статті розповімо про три можливі способи виправлення помилок та порівняємо їхні переваги та недоліки. Підкажемо, чи нараховувати самоштраф і пеню в умовах воєнного стану. Розберемося, як бути з помилками в фінансовій звітності, на основі якої заповнюється декларація з податку на прибуток
87129

Податкові різниці

Розрахунок податку на прибуток передбачає врахування податкових різниць. Що це таке, де і як їх рахувати, чи всі платники податку на прибуток застосовують податкові різниці — розбираємо
410

Податкова декларація з податку на прибуток підприємства

Кому та коли подавати податкову декларацію з податку на прибуток. Розглянемо її оновлену форму та останні зміни. Скористайтеся роз'ясненнями, як подати декларації з податку на прибуток за умов воєнного стану
328327

Податок на прибуток підприємств

Розглянемо актуальні положення про податок на прибуток підприємств 2024/2025. Про строки сплати податку на прибуток та декларування, КІК та мінімальне податкове зобов’язання, зміни після набрання чинності Законом № 4015 — в огляді
198705

Історичне збільшення податків: коментар експерта щодо законопроєкту № 11416-д

Доопрацьований законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.08.2024 № 11416-д ухвалила ВРУ. Розглянемо, що для платників податків наразі відомо
2095

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді