Як заповнити форму №2-підприємництво (річна): роз’яснення Держстату

Держстат опублікував роз’яснення щодо показників форми державного статистичного спостереження № 2-підприємництво (річна) «Структурне обстеження підприємства» від 03.10.2022 № 19.1.2-12/39-22.

zvitnist-statystyka.jpg

10 пам’яток: Фінансова звітність за 2024 рік

Вартісні показники форми не містять інформації про ПДВ. Одиницею вимірювання вартісних показників є тисячі гривень із одним десятковим знаком, окрім показників, зазначених у розділі «Капітальні інвестиції», — тисячі гривень у цілих числах. За відсутності даних форми відповідні рядки (графи) вміщують прочерки.

Форма відображає інформацію про результати діяльності (вартісні показники) з урахуванням своєї частки в спільній діяльності без створення юридичної особи, якщо підприємство є учасником спільної діяльності без створення юридичної особи.

Блок «Основний вид економічної діяльності у звітному році» містить інформацію про фактично здійснювану підприємством економічну діяльність у звітному році за Класифікацією видів економічної діяльності (ДК 009:2010), затвердженою наказом Держспоживстандарту від 11.10.2010 № 457 (зі змінами).

Показник «середня кількість працівників (середньооблікова кількість штатних працівників, середня кількість зовнішніх сумісників та працюючих за цивільно-правовими договорами)» містить інформацію про середню кількість працівників підприємства за рік, яка враховує суму таких показників:

  • середньооблікова кількість штатних працівників;
  • середня кількість зовнішніх сумісників (працівників, прийнятих за сумісництвом з інших підприємств);
  • середня кількість працівників, які працюють за цивільно-правовими договорами.

Показник «середньооблікова кількість штатних працівників» за рік дорівнює сумі середньооблікової кількості штатних працівників за всі місяці роботи підприємства у звітному році, поділеній на 12.

Показник «середньооблікова кількість штатних працівників» за місяць дорівнює сумі кількості штатних працівників підприємства за кожний календарний день звітного місяця, тобто з 1 до 30 або 31 числа (для лютого — до 28 або 29), включно з вихідними, святковими та неробочими днями, поділеній на число календарних днів відповідного місяця.

Якщо підприємство не використовує спрощений План рахунків, то рахунки 70, 71 (без ПДВ та акцизного податку) містять інформацію про дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) без ПДВ і акцизного податку, визначений за ціною продажу відвантаженої готової продукції (товарів, послуг), що зазначена в оформлених як підстава для розрахунків з покупцями (замовниками) документах (уключаючи продукцію (товари, послуги) за бартерним контрактом), за вирахуванням ПДВ.

Показник «кількість магазинів роздрібної торгівлі» відображає кількість магазинів роздрібного продажу товарів, якими володіє або які орендує підприємство. Показник заповнюють, якщо підприємство має у своєму складі один або декілька магазинів, діяльність яких належить до видів економічної діяльності з кодами 47.11—47.79, крім коду 47.30, за Класифікацією видів економічної діяльності (ДК 009:2010).

Магазином може вважатися стаціонарне приміщення для роздрібної торгівлі, до якого заходять покупці для придбання товарів. Магазин може мати торговий зал для обслуговування покупців та спеціальні приміщення (для зберігання товарів, підготовки їх для продажу, підсобні, адміністративні, технічні тощо). До магазину не належить кіоск і нестаціонарний пересувний пункт (лоток, розкладка, намет, автофургон тощо).

За інформацією Держстату

 


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
240842

Акцизний податок 2025: товари, ставки, розрахунок

Про акциз, особливості його нарахування за основними групами підакцизних товарів (алкоголь, тютюнові вироби, паливо, легкові автомобілі), оновлення щодо підакцизних товарів, акциз у роздрібних торговців тютюновими виробами, втрату підакцизних товарів в умовах воєнного стану — у цьому огляді
103668

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
14072

Плата за землю 2025: ставки, пільги, розрахунок

Плата за землю стосується всіх, хто має зареєстровану на себе земельну ділянку чи орендує її у держави або місцевої громади. Звільнення від сплат цього податку чутливе до нюансів господарського використання землі. Про те, як нараховується земельний податок з фізосіб у 2025 році, у т.ч. й щодо тимчасово окупованих земель та територій бойових дій, — в огляді
113528

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді