Правила визнання податкового кредиту з ПДВ
Якщо реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування (ПН/РК) в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) зупинили, то податкова протягом операційного дня автоматично надішле платнику електронну квитанцію про зупинення реєстрації ПН/РК. Квитанція підтверджує зупинення такої реєстрації (п. 10 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 11.12.2019 № 1165; далі – Порядок № 1165).
У квитанції про зупинення реєстрації ПН/РК зазначають:
- номер і дату складення ПН/РК;
- критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію ПН/РК в ЄРПН, із розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;
- пропозицію, щоб платник надав пояснення та копії документів, необхідних для того, аби контролери розглянули питання й ухвалили рішення, чи реєструвати ПН/РК в ЄРПН, чи відмовити в реєстрації (п. 11 Порядку № 1165).
РК, який постачальник товарів/послуг склав до ПН на отримувача – платника податку, реєструє в ЄРПН отримувач (покупець) товарів/послуг, якщо це зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику. Відповідно постачальник надсилає складений РК отримувачу (п. 192.1 Податкового кодексу України).
Тому, якщо в ЄРПН зупинили реєстрацію РК на зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг, пояснення та копії документів, необхідні для того, щоб контролери прийняли рішення про реєстрацію РК в ЄРПН, подає продавець, зазначений у РК та ПН, яку коригують.
За інформацією ГУ ДПС у м. Києві