Електронний рецепт розширять на всі рецептурні препарати

Завчасно перевірте інструкцію лікарських засобів, які вживаєте. Якщо вони рецептурні, подбайте про отримання рецепта у свого лікуючого лікаря у квітні.

Електронний рецепт розширять на всі рецептурні препарати

Допомагаємо ЗОЗ у зоні екоциду: чи має право КНП поділитися гуманітаркою

Весною МОЗ упровадить електронний рецепт (далі — е-рецепт) на всі рецептурні ліки. Це спростить процес призначення ліків і посилить контроль за відпуском рецептурних ліків у аптеках.

Рішення впроваджуватимуть поступово. За відсутності світла чи звʼязку у медичному закладі, лікар, як і раніше, виписуватиме рецепт на спеціальному паперовому бланку.

Е-рецепт поширять на зареєстровані в Україні лікарські засоби, що підлягають відпуску за рецептом лікаря, та які пацієнт купує за власні кошти.

До цього переліку належать антибіотики, протисудомні засоби, гормональні препарати (у тому числі й протизаплідні), препарати для лікування артеріального тиску, серцевих захворювань та інші. Важливо, що низка звичних для нас ліків: проти кашлю, знеболювальних чи заспокійливих, — також можуть потрапити до рецептурного переліку.

Е-рецепт можна отримати незалежно від наявності декларації з сімейним лікарем. Водночас пацієнт має бути зареєстрованим в електронній системі охорони здоров’я. Цю процедуру швидко виконує будь-який лікар.

Виписати е-рецепт зможуть лікарі усіх спеціальностей державних, комунальних чи приватних клінік або ж лікар-ФОП.

Якщо з будь-яких причин не маєте мобільного телефона, лікар надрукує спеціальну інформаційну пам’ятку з деталями призначення, номером і кодом для погашення рецепта в аптеці.

За інформацією Урядового порталу


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Зміни у наданні платних послуг ЗОЗ: постреліз до вебінару

Редакція журналу «Головбух Медицина» 10.09.2024 провела безплатний вебінар на тему «Зміни в наданні платних послуг: комунікаційна платформа для бухгалтерів ЗОЗ». Тримайте постреліз до цього вебінару: тези, запис, відповіді на запитання. Запитань отримали так багато, що вдвічі перевищили час трансляції, але всіх так і не опрацювали. Тому невдовзі проведемо частину другу вебінару. Реєструйтеся, читайте напрацьовані рекомендації та надсилайте нові запитання. З’ясуємо нюанси втілення змін
85

Гарантії працівникам-донорам: відповіді на запитання бухгалтерів

У статті — відповіді на запитання бухгалтерів стосовно гарантій працівникам-донорам. Знатимете права й обов’язки як працівників, що мають намір стати донорами крові, так і роботодавця. З’ясуєте нюанси увільнення й зарплатних розрахунків. Додатково отримаєте бухоблікові інструкції
56

Зарядні станції та повербанки — в обліку ЗОЗ

Крок за кроком на зразках облікуємо надходження й експлуатацію повербанків і зарядних станцій. Це один із видів обладнання для стабільної роботи ЗОЗ за кризових умов. Обов’язковий мінімум — генератори та безперебійники. Тренд — сонячні станції. Але багато кого зігріватимуть булер’яни. На всі випадки маємо бухоблікові рішення
221

Преміювання в КНП

Як виплачувати премії у медзакладі? Якими нормами керуватися та з ким погоджувати таке рішення? Аби встановити порядок преміювання, достатньо зробити кілька кроків. Яких саме — підкажемо у статті. Дізнайтеся також, як виплачувати, обліковувати й оподатковувати премії медпрацівникам.
9039

Як відкоригувати податкову накладну, якщо ЗОЗ повертає кошти НСЗУ

ЗОЗ отримав претензію від НСЗУ. Треба повернути кошти за кілька місяців із різних періодів. Після певних місяців уже минуло три роки. Чи потрібні розрахунки коригування? Якщо так, як їх скласти?
85

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді