Електронний рецепт розширять на всі рецептурні препарати

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Завчасно перевірте інструкцію лікарських засобів, які вживаєте. Якщо вони рецептурні, подбайте про отримання рецепта у свого лікуючого лікаря у квітні.

Електронний рецепт розширять на всі рецептурні препарати

Як визначити норми запасів ліків у закладі охорони здоров’я

Весною МОЗ упровадить електронний рецепт (далі — е-рецепт) на всі рецептурні ліки. Це спростить процес призначення ліків і посилить контроль за відпуском рецептурних ліків у аптеках.

Рішення впроваджуватимуть поступово. За відсутності світла чи звʼязку у медичному закладі, лікар, як і раніше, виписуватиме рецепт на спеціальному паперовому бланку.

Е-рецепт поширять на зареєстровані в Україні лікарські засоби, що підлягають відпуску за рецептом лікаря, та які пацієнт купує за власні кошти.

До цього переліку належать антибіотики, протисудомні засоби, гормональні препарати (у тому числі й протизаплідні), препарати для лікування артеріального тиску, серцевих захворювань та інші. Важливо, що низка звичних для нас ліків: проти кашлю, знеболювальних чи заспокійливих, — також можуть потрапити до рецептурного переліку.

Е-рецепт можна отримати незалежно від наявності декларації з сімейним лікарем. Водночас пацієнт має бути зареєстрованим в електронній системі охорони здоров’я. Цю процедуру швидко виконує будь-який лікар.

Виписати е-рецепт зможуть лікарі усіх спеціальностей державних, комунальних чи приватних клінік або ж лікар-ФОП.

Якщо з будь-яких причин не маєте мобільного телефона, лікар надрукує спеціальну інформаційну пам’ятку з деталями призначення, номером і кодом для погашення рецепта в аптеці.

За інформацією Урядового порталу


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Новий порядок атестації працівників охорони здоров’я: головні акценти

Нові правила атестації працівників охорони здоров’я змінюють підходи до стажу, категорій і відповідальності. Розповідаємо, як саме оновилася процедура, хто за що відповідатиме, як обчислювати стаж і що тепер буде з кваліфікаційними категоріями
53

Зміни в Законі про бухоблік: акценти для ЗОЗ

Уряд підготував нову редакцію для Закону про бухоблік. Зміни стосуються переважно звітування, деякі — вимог до посад головбухів. Поінформуємо про головні новації з акцентом на ті, що актуальні для ЗОЗ
59

Електронна медична документація

В еру інформаційних технологій паперові документи поступово відходять. Реформа медзакладів, окрім змін порядку фінансування, принесла й перехід на електронні медичні документи. Які з них стосуються бухгалтера КНП та яке їхнє майбутнє — розбираємо
4560

Медпрацівника направили до дитячого табору: що з оплатою праці

На відпочинку у таборі діти залишаються без нагляду батьків. Але не без нагляду дорослих. Має бути супроводжуюча особа, а також обов’язково медпрацівник заради безпеки такого відпочинку. Як оплатити дні перебування медпрацівника у дитячому таборі? Консультація дає відповідь на це питання бухгалтеру
1144

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді