Щоб отримати довідку про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на органи контролю, подайте до ДПС відповідну заяву (далі — Довідка, Заява) (п. 3 Порядку надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи, затвердженою наказом Мінфіну від 03.09.2018 № 733; далі — Порядок).
Форму Заяви знайдете у додатку 2 до Порядку.
Заяву подавайте (на свій вибір):
- у паперовій формі — до державної податкової інспекції за основним місцем обліку або до відповідного податкового органу, уповноваженого здійснювати заходи з погашення податкового боргу. Якщо Заяву подали до ДПІ, її передають до відповідного податкового органу, уповноваженого здійснювати заходи з погашення податкового боргу;
- в електронній формі — на адресу уповноваженого органу через приватну частину Електронного кабінету.
Заяву складайте з обов'язковим посиланням на відповідний нормативно-правовий акт, яким передбачили необхідність підтвердження відсутності заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладений на контролюючі органи, та зазначенням найменування суб'єкта (підприємства, установи, організації), до якого (якої) Довідку подаватимете.
Військова агресія рф стала каталізатором, що спричинив зростання податкового боргу платників, який набув ознак безнадійного. Як списати в бухобліку податковий борг і які податкові наслідки матиме операція — розповість експерт
Довідку або відмову у наданні Довідки готує уповноважений орган упродовж п'яти робочих днів з дня, наступного за днем отримання Заяви.
Строк дії Довідки становить 10 календарних днів з дати її формування. У Довідці обов'язково зазначають термін її дії.
За наявності за даними інформаційно-телекомунікаційних систем податкових органів податкового боргу, та/або недоїмки зі сплати ЄСВ, та/або заборгованості з платежів контролюючий орган готує лист (у довільній формі) з вмотивованою відмовою щодо надання Довідки. Лист вручають особисто платнику (його законному чи уповноваженому представникові) або надсилають платнику у порядку, встановленому статтею 42 глави 1 розділу II Податкового кодексу України.