Як перереєструвати книгу обліку розрахункових операцій

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Заяву про реєстрацію КОРО/РК подають за формою № 1-КОРО або її електронною версією (ідентифікатор J/F1311304)

Як перереєструвати книгу обліку розрахункових операцій

Робота з РРО: чеки, інтернет-торгівля, перевірки, штрафи

Госпсуб’єкт або його представник проводять перереєстрацію книг обліку розрахункових операцій (КОРО), якщо змінилися дані про госпсуб’єкта, які в ній зазначають. Така вимога передбачена пунктом 1 глави 2 розділу II Порядку реєстрації та ведення розрахункових книжок, КОРО, затвердженого наказом Мінфіну від 14.06.2016 № 547 (далі — Порядок № 547).

Перереєстровують КОРО, якщо встановили розбіжності чи помилки у записах на титульній сторінці, а також у разі зміни:

  • податкового номера або серії та номера паспорта для фізосіб, які мають відмітку в паспорті; найменування (прізвище, ім’я, по батькові);
  • адреси та/або назви господарської одиниці, де використовують реєстратор розрахункових операцій (далі — РРО);
  • сфери застосування РРО;
  • версії внутрішнього програмного забезпечення РРО

Для цього не пізніше п’яти робочих днів з дня виникнення підстав для перереєстрації госпсуб’єкт подає до ДПС за місцем реєстрації КОРО заяву про реєстрацію книги обліку розрахункових операцій та/або розрахункової книжки з позначкою «Перереєстрація» із зазначенням причини перереєстрації та КОРО, яка підлягає перереєстрації. Таку заяву можна подати в електронному вигляді. Заява є додатком 3 до Порядку № 547 (форма № 1-КОРО) або її електронна версія (ідентифікатор J/F1311304).

У разі змін даних, пов’язаних із перейменуванням районів у містах, скверів, бульварів, вулиць, провулків, проїздів, проспектів, площ, майданів, набережних, мостів чи інших об’єктів топоніміки населених пунктів, госпсуб’єкт також подає реєстраційну заяву за ф. № 1-КОРО з позначкою «Перереєстрація» та КОРО.

Видана КОРО залишається чинною до дати виникнення змін у даних про суб’єкт господарювання, які зазначають на титульній сторінці КОРО.

Після отримання документів податківець не пізніше двох робочих днів з дня подання реєстраційної заяви за ф. № 1-КОРО проводить перереєстрацію КОРО: вносить зміни до інформаційно-телекомунікаційної системи ДПС та робить відповідні записи на титульній сторінці КОРО (п. 2 глави 2 розділу II Порядку № 547).

Усі доповнення або виправлення на титульній сторінці КОРО засвідчують підписом посадової особи ДПС, яка здійснила перереєстрацію, та печаткою ДПС.

Перереєстрація КОРО необхідна у разі зміни місцезнаходження або місця проживання, включення/невключення суб’єкта господарювання до Реєстру великих платників податків, реорганізації органів контролю чи з інших причин, унаслідок яких змінюється орган контролю, в якому госпсуб’єкта обліковують як платника за основним місцем обліку. Її проводять автоматично засобами інформаційно-телекомунікаційної системи ДПС протягом двох робочих днів після переведення платника на обслуговування до ДПС за новим місцем обліку (п. 3 глави 2 розділу II Порядку № 547).

Документи щодо реєстрації/перереєстрації КОРО за попереднім основним місцем обліку госпсуб’єкта як платника податків передають разом із обліковою справою до ДПС за новим основним місцем обліку такого платника.

За інформацією ДПС у Запорізькій області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як заповнити форму 1-ЗВР

Якщо суб’єкт господарювання у встановлений строк не подав обов’язкової звітності про використання РРО, КОРО та РК, це є підставою для фактичної перевірки платника. Тому, аби не потрапити в халепу, вам потрібно визначитися, чи маєте ви подавати звіт про використання КОРО, РК
20732

Видатковий касовий ордер: заповнення&зразок

Видатковий касовий ордер — це обов’язковий документ, якщо підприємство має касу та видає готівку на господарські потреби чи передає її до банку. Коли заповнюєте форму, зважайте на все — від форми бланку до заповнення реквізитів. У консультації розповімо про заповнення видаткового касового ордера
95850

Z-звіт: як сформувати

Z-звіт — це обов’язковий денний звіт касового апарату — як звичайного, так і програмного. Друкувати його чи ні, як, де і скільки зберігати, як часто формувати Z-звіт, електронний Z-звіт, особливості Z-звітів програмних РРО, відповідальність за порушення — в огляді
87667

Порядок роботи додаткових кас на підприємстві

У консультації розглянемо, чи може підприємство мати кілька кас, чи потрібна касова книга відокремленому підрозділу, як встановлюється ліміт каси для відокремлених підрозділів, який порядок здавання готівки відокремленими підрозділами
9979

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді