Якщо медзаклад вносить дані до Електронної системи охорони здоров’я (далі — ЕСОЗ) і фактична кількість медпослуг, які він надав, відрізняється від запланованої в договорі, то Національна служба здоров’я України (далі — НСЗУ) має право змінити в договорі заплановану вартість медпослуг.
Після аналізу даних ЕСОЗ визначають кількість запланованих послуг на наступний період. На основі планової кількості послуг розраховують заплановану вартість медпослуг для майбутнього періоду. Перерахунок проводять в межах бюджетних асигнувань, що передбачили в договорі для кожного пакету медпослуг на відповідний період (п. 17 Порядку реалізації програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2023 році, затвердженого постановою КМУ від 27.12.2022 № 1464).
Якщо протягом трьох місяців поспіль фактична вартість медпослуг відрізняється від тієї, що запланували в договорі на відповідний квартал, на вимогу НСЗУ сторони повинні підписати договір про внесення змін до договору і визначити в ньому скориговані:
- заплановану вартість послуг;
- граничні суми оплати на наступні місяці (за потреби).
Якщо медзаклад не надавав медпослуг або не вів електронних медичних записів за 2022 рік, то запланована вартість медпослуг на 2023 рік становить 0,00 грн.
Перевірите, до якої категорії підприємств належить медзаклад зогляду на поточні показники— мікро-, мале, середнє чивелике. Знатимете, чизмінювати категорію, коли це зробити іяку фінзвітність подавати в2024 році