Як правильно нарахувати зарплату та подати зарплатну звітність
Тепер, при формуванні заяви-розрахунку на вебпорталі ПФУ програмне забезпечення буде обраховувати суму допомоги по кожному листку непрацездатності за наявними даними персоніфікованого обліку відповідно до поданих страхувальником звітів.
Суму програма виводить одразу при початку роботи з листком непрацездатності в графі «Сума за даними СПОВ (в гривнях з копійками) (Всього)» та розраховує за всю кількість днів, що підлягають оплаті, з врахуванням страхового стажу.
При коригуванні в заяві-розрахунку страхового стажу, кількості днів, які підлягають оплаті, або відображенні категорії застрахованої особи, для застосування пільгового стажу, суму за даними СПОВ змінюватимуть відповідно, після збереження такої заяви — розрахунку.
Для правильного розрахунку суми допомоги за даними СПОВ, яку відображають в заяві-розрахунку, необхідно своєчасно подавати квартальні звіти з ЄСВ. Довідкові звіти з ЄСВ за місяці розрахункового періоду, які не увійшли в звітний період, необхідно подати до зміни статусу листка непрацездатності на «Готово до сплати».
У випадку розбіжностей між нарахованою сумою допомоги та сумою за даними СПОВ, ПФУ рекомендує:
- вказати причину розбіжності
- за необхідності, додати сканкопії підтверджуючих документів.
За інформацією ГУ ПФУ у Вінницькій області
Із консультації дізнаєтесь, у яких випадках, кому і як оплачувати е-лікарняні, який порядок їх обчислення, обмеження розміру, оподаткування і відображення у звітності