Інструкція та зразки заяви, щоб перейти на 2% єдиного податку
Госпсуб’єкт, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм Податкового кодексу України (ПК), може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування. Для цього подає заяву до ДПС не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий госпсуб’єкт може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року (абз. перший пп. 298.1.4 ПК).
Форму заяви про застосування спрощеної системи оподаткування затвердив Мінфін наказом від 16.07.2019 № 308.
Платник податку має право самостійно відмовитися від використання особливостей оподаткування, передбачених пунктом 9 підрозділу 8 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК, з першого дня місяця, наступного за місяцем, у якому прийнято таке рішення.
ФОП-єдинник протягом поточного року після самостійного повернення на групу платника єдиного податку (ставку єдиного податку), на якій він перебував до обрання ставки 2% доходу, має право знову перейти на сплату єдиного податку за ставкою 2%.
Але при цьому, як зауважили податківці, ФОП, який у поточному році був платником єдиного податку (у т. ч. за ставкою 2% доходу) та перейшов на загальну систему оподаткування, не може повернутися протягом цього року на спрощену систему оподаткування (у т. ч. за ставкою 2%), оскільки він вже використав своє право на застосування спрощеної системи оподаткування у поточному році.
За інформацією ДПС у Вінницькій області
Маєте разову роботу — залучайте фізичних осіб за цивільно-правовими договорами. А як їх правильно оформити, як оподаткувати і відзвітувати про винагороду за ЦПД, пояснили у консультації. Також підготували зразки: договору підряду, договору про надання послуг, акту приймання-передачі наданих послуг (виконаних робіт)