До Державної служби України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва надходять численні звернення суб’єктів господарювання з питань щодо застосування штрафних (фінансових) санкцій до суб'єктів господарювання за невиконання щоденного друку фіскальних звітних чеків або їх незберігання в книзі обліку розрахункових операцій. Зокрема, за яку кількість порушень (за кожне або за декілька) може бути накладений штраф на підставі пункту 4 статті 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР.
При здійсненні суб'єктом господарювання двох або більше порушень закону з питань оподаткування та іншого законодавства штрафні санкції накладаються за кожне вчинене разове та триваюче порушення окремо (п. 115.1 Податкового кодексу України, лист ДПА від 24.12.2009 № 13432/6/23-7015/14445).
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Однак, правова позиція Верховного Суду України є протилежною вищезазначеному.
Відповідно до постанов ВСУ від 16.04.2013 та 04.06.2013, ніхто не може бути двічі притягнений до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення. Тобто за дії (бездіяльність), які у своїй сукупності складають єдине продовжуване чи триваюче правопорушення, можливо притягнути до відповідальності лише один раз.
З огляду на зазначене, Держпідприємництвом України підготовлено відповідний лист на адресу Міндоходів з метою визначення чіткого та однозначного тлумачення норм законодавства в частині застосування штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) до суб'єктів господарювання, які застосовують реєстратори розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.