Виправлення помилки в Реєстрі виданих та отриманих податкових накладних (далі — Реєстр) здійснюється методом «сторно» за правилами, передбаченими для бухгалтерського обліку, у момент виявлення такої помилки.
Коригування помилкових записів у Реєстрі не призводить до потреби формування нових (уточнюючих) реєстрів. Тобто при виправленні помилки методом «сторно» до Реєстру одночасно вносяться два записи: помилковий запис із знаком «–» та правильний запис із знаком «+».
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Метод «сторно» здійснюється шляхом зворотного запису на величину помилки в тому звітному періоді, у якому вона виявлена. При здійсненні такого зворотного запису платником податку:
- в колонці 1 розділів I та/або II Реєстру зазначається порядковий номер запису;
- в колонках 2–6 розділу I та/або колонках 2–7 розділу II Реєстру дублюються реквізити документа, кількісні показники якого сторнуються;
- у відповідних колонках 7–12 розділу I та/або колонках 8–16 розділу II Реєстру кількісні показники зазначаються з відповідним знаком «+» чи «-».
При цьому, якщо виправлення помилки потребує подання платником податку уточнюючого розрахунку, то до виду документа додається літера «У» (наприклад: ПНПУ). Крім того, запис щодо включення показників такого документа до уточнюючого розрахунку зазначається окремим рядком у рядку «З них включено до уточнюючих розрахунків за звітний період» Реєстру.
Порядок ведення реєстру виданих та отриманих податкових накладних затверджений наказом МДЗ від 25.11.2013 № 708, зареєстрованим у Мін’юсті 16.12.2013 за
№ 2118/24650.