Запроваджується електронна система торгів арештованого майна

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Винагорода організатору аукціону за послуги з реалізації арештованого майна встановлюється у розмірі не більше 6% від вартості арештованого майна

Внесено низку змін до:

  • Порядку реалізації арештованого майна, затвердженого наказом Мін’юсту від 15.07.1999 № 42/5;
  • Тимчасового положення про порядок проведення прилюдних торгів з реалізації арештованого нерухомого майна, затвердженого наказом Мін’юсту від 27.10.1999 № 68/5.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Зокрема, передбачається, що реалізація арештованого майна на прилюдних торгах і аукціонах буде здійснюватися в усіх регіонах країни шляхом запровадження нової системи проведення електронних торгів.

Інформацію про майно, що реалізується, можна буде знайти:

  • на офіційній веб-сторінці ДВС України;
  • на загальнодоступних веб-сайтах (але не менше трьох на вибір організатора аукціону);
  • в засобах масової інформації, які розповсюджуються за місцезнаходженням арештованого майна (не менше двох).

При цьому вдвічі збільшено строк, упродовж якого здійснюється публікація такої інформації, — не пізніше ніж за 30 днів до дня проведення аукціону.

Крім того, тепер винагорода організатору аукціону за послуги з реалізації арештованого майна (з урахуванням витрат, пов’язаних з організацією та проведенням реалізації майна) встановлюється у розмірі не більше 6% від вартості арештованого майна (до цього — 15%).

Витрати ж, пов’язані з організацією та проведенням реалізації майна, як і раніше, не мають перевищувати 5% від вартості арештованого майна з відповідним їх підтвердженням.

Уточнено також, що винагорода організатору аукціону після вирахування витрат, пов’язаних з організацією та проведенням реалізації майна, становить 1%, але не більше 2000 нмдг (34 000 грн.) за кожний лот.

Варто звернути увагу і на доповнення відповідних порядків терміном — «крок аукціону». Він означає фіксовану організатором аукціону надбавку, на яку під час аукціону здійснюється підвищення стартової та кожної наступної ціни лота.

Встановлено, що крок аукціону становить:

  • 5% від стартової ціни, якщо вартість майна становить від 1 грн. до 10 000 грн. включно;
  • 3% від стартової ціни, якщо вартість майна становить від 10 001 грн. до 100 000 грн. включно;
  • 2% від стартової ціни, якщо вартість майна становить від 100 001 грн. до 1 000 000 грн. включно;
  • 1% від стартової ціни, якщо вартість майна становить 1 000 001 грн. та більше.

Наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

День бухгалтера та аудитора 2025: готуємося до професійного свята

День бухгалтера в Україні цьогоріч відзначаємо 16.07.2025, у середу. Оскільки до важливих подій варто готуватися заздалегідь, зібрали для вас шість ідей, як провести професійне свято в піднесеному настрої та з користю + подарунки бухгалтеру
32040

Аліменти: приклад розрахунку, облік та оподаткування

На роботі є працівник, із зарплати якого слід утримувати аліменти. Для бухгалтера це додатковий клопіт і чимало запитань. Мінімальний розмір аліментів: як їх нарахувати та відобразити в обліку? Як проводять утримання аліментів? Врятуємо бухгалтера: все про аліменти із прикладом розрахунку та відображення аліментів у бухгалтерському обліку
342250

Транспортний податок 2025: хто, коли, скільки

Якщо підприємство придбало автомобіль, який є втіленням високих технологій, розкоші та комфорту, то може постати питання про сплату транспортного податку. У цьому огляді — які автомобілі підлягають оподаткуванню, а також про розмір, правила нарахування та терміни сплати транспортного податку
76982

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді