«Маніфест 42» закликав Президента продовжити мораторій на блокування роботи бізнесу

Громадський рух «Маніфест 42» закликав Володимира Зеленського продовжити мораторій на проведення процесуальних дій у кримінальних провадженнях, які можуть заблокувати підприємницьку діяльність. Про це йдеться в заяві підприємців

image88

В заяві підкреслили, що два тижні залишилося до завершення тримісячного мораторію. Бізнес констатує відсутність нових кримінальних проваджень, які створюють ризики порушення 42 статті Конституції України, що гарантує право на підприємницьку діяльність. Водночас за результатами аудиту чекають закриття раніше відкритих справ, які роками, а інколи й десятиріччями, слугують підставою для блокування діяльності бізнесу.

«Маніфест 42» відмічає, що корупційний тиск продовжується. Аудит кримінальних справ, передбачений президентським указом, або відсутній зовсім, або триває за нікому невідомими критеріями.

Як зазначають в заяві, Офіс Генпрокурора готує на 24 квітня звіт про підсумки аудиту. Громадський рух «Маніфест 42» готує альтернативний звіт. У ньому згадають про:

  • знакові резонансні справи, закриття яких могло б стати демонстрацією реальних намірів змінити ситуацію;
  • НАЗК, яке почало надсилати підприємцям листи з вимогами надати інформацію про господарську діяльність підприємств;
  • ДПС, яка на основі «математичних моделей» вираховує недостатню сплату податків і на цій підставі ініціює позбавлення ліцензій.

«Маніфест 42» закликав Раду з питань підтримки підприємництва в умовах воєнного стану при Президентові України розпочати розгляд обґрунтованості найбільш резонансних кримінальних справ, які мають ознаки корупційного тиску на бізнес та факти порушення конституційного права на підприємницьку діяльність.

Нагадуємо, 23 січня Президент Володимир Зеленський підписав Указ № 21/2024, яким ввів в дію рішення РНБО про тримісячний мораторій на обшуки та блокування роботи підприємств правоохоронцями. Також цим документом рекомендували Офісу Генпрокурора, ДБР, Нацполіції, БЕБ, СБУ провести у тримісячний строк аудит вжитих щодо госпсуб’єктів обмежувальних заходів у кримінальних провадженнях та визначити доцільність їх подальшого застосування, а також актуальність відображення інформації про них у публічних електронних реєстрах.

26 січня Президент України підписав Указ № 30/2024, яким ввів в дію рішення РНБО про створення Ради з питань підтримки підприємництва як консультаційно-дорадчого органу при Президентові.

Громадський рух «Маніфест 42» створили підприємці для захисту 42 статті Конституції України, яка гарантує право на підприємницьку діяльність.

Як виснував Ярослав Железняк у своєму Телеграм-каналі:

  • мораторія не існує в юридичній природі (якщо б існував, це фіксувалося б як порушення закону). Правоохоронці фактично виконували згадану «рекомендацію» РНБО лише перші 7-10 днів. Отже, немає сенсу говорити про продовження;
  • щодо закриття справ. Щоб їх теоретично закрити, що юридично теж складно, необхідний аудит. Аудит, за його словами, ніхто і не збирався проводити.

За інформацією Громадського руху «Маніфест 42»

За інформацією Ярослава Железняка


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Норми тривалості робочого часу 2025

У статті знайдете календар робочого часу 2025 для 5-денки та 6-денки та іншу доречну інформацію для планування часу, наприклад, про облік робочого час в реаліях воєнного часу
4199

Генератор на підприємстві: облік

У багатьох населених пунктах України знову є проблеми з електрикою через атаки рф. Щоб організувати безперебійну роботу, підприємства використовують дизель-генератори. Покажемо на прикладах, як облікувати генератори, та пояснимо, чи сплачувати екологічний податок за спалювання в генераторі дизельного палива
7340

Фізична особа-підприємець: хто такий ФОП

Якщо у вас є ідея щодо створення своєї власної справи — візьміться за неї сьогодні й будете мати результат уже завтра. Ідея — це, звичайно, головне, але ще треба зробити перші кроки та оформити ФОП. У консультації розповімо все про ФОП
60657

Зразкова добірка: Документи для призначення та виплати лікарняних і декретних

Зразки наказів, повідомлень і протоколу допоможуть задокументувати: призначення уповноважених із питань оплати непрацездатності, засідання уповноважених, виплату лікарняних і декретних, відмову у виплаті, комунікації з працівниками й ПФУ
95

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді