ПН підписали КЕП звільненого керівника: які наслідки
🔊 Реєстрація податкових накладних
Лист ДПС від 10.08.2023 № 2398/ІПК/99-00-04-02-03-06
Платника ПДВ цікавили такі запитання:
- чи не буде порушенням норм діючого податкового законодавства України, якщо податкові накладні (ПН) підписали КЕП керівника, якого звільнили;
- чи можливо зареєструвати вказані ПН в ЄРПН в індивідуальному порядку;
- чи передбачена відповідальність у вигляді штрафних санкцій за нереєстрацію/несвоєчасну реєстрацію ПН в ЄРПН;
- як зареєструвати такі ПН в ЄРПН.
У разі надходження до ДПС ПН та/або розрахунків коригування (РК) з накладанням електронного підпису посадової особи, про яку ДПС не повідомили в законодавчо встановленому порядку, такі ПН та/або РК не пройдуть перевірку набуття права складання та підписання. Та відповідно не будуть зареєстровані в ЄРПН.
Якщо відбулась зміна керівника, потрібно повідомити ДПС за основним місцем обліку про делегування права підпису ПН/РК новому керівнику, в тому числі дані кваліфікованого сертифіката відкритого ключа зазначеної особи. Або ж за неосновним місцем обліку - для платників податку, які змінили місцезнаходження та для яких сплата визначених законодавством податків і зборів після такої реєстрації здійснюється за місцем попередньої реєстрації до закінчення поточного бюджетного періоду.
Після цього складають ПН/РК в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації КЕП уповноваженої платником особи та зареєструють її в ЄРПН.
У разі порушення граничних строків реєстрації в ЄРПН ПН та/або РК будуть застосовані штрафні санкції відповідно до статті 120-1 та пункту 90 підрозділу ІІ розділу ХХ Податкового кодексу України (ПК), з урахуванням положень пункту 69 підрозділу 10 розділу XX ПК.