Продаж у роздріб алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовують в електронних сигаретах, або пального може здійснювати госпсуб’єкт (у тому числі іноземні госпсуб’єкти, які діють через свої зареєстровані постійні представництва) всіх форм власності, у тому числі їх виробники, за наявності у них ліцензій на роздрібну торгівлю. Виняток — продаж у роздріб столових вин, а для малих виробників виноробної продукції алкогольних напоїв без додавання спирту: вин виноградних, вин плодово-ягідних, напоїв медових (ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» від 19.12.1995 № 481/95-ВР).
Ліцензію на провадження здобувачем ліцензії визначеного ним виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, оформлює орган ліцензування в електронному вигляді (запис про рішення органу ліцензування щодо видачі ліцензії госпсуб’єкту в ЄДР) та відображає у виписці з ЄДР. Її видають ліцензіату безоплатно. Таку інформацію обов’язково оприлюднюють на порталі електронних сервісів (ч. 11 ст. 13 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» від 02.03.2015 № 222-VIII; далі — Закон № 222). Порядок надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань затвердив Мінюст наказом від 05.05.2023 № 1692/5.
Законом № 222 не встановили вимог щодо обов’язку оформлення ліцензії, як документа в паперовому вигляді. Тому відсутня необхідність існування бланків ліцензій єдиного зразка.
За інформацією ДПС у Запорізькій області
Після ліквідації МСЕК із 01.01.2025 інвалідність особи підтверджують витягом із рішення експертної команди. Цей документ не згаданий серед тих, що дають роботодавцеві право застосувати пільгову ставку ЄСВ 8,41%. Нарешті посадовці виправили цю нормативну прогалину