Реорганізація платника ПДВ: особливості заповнення податкової звітності

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

ДПС вказала на особливості заповнення податкової звітності з ПДВ платниками податку, що реорганізовуються, та їх правонаступниками

Реорганізація платника ПДВ: особливості заповнення податкової звітності

ПДВ: від азів до майстерності

Суму Σ накл. платника, реорганізованого шляхом поділу (з якого здійснюється виділ), сформована на момент держреєстрації припинення юрособи правонаступника, використовують під час обрахунку суми Σ накл. правонаступника такого платника пропорційно до отриманої частки майна згідно з розподільчим балансом (п. 200-1.3 Податкового кодексу України; далі — ПК).

Порядком електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженим постановою КМУ від 16.10.2014 № 569 (далі — Порядок № 569) встановили, що сума податку (Σ накл.) платника, реорганізованого шляхом приєднання, злиття, перетворення, сформована на дату держреєстрації припинення юрособи, використовують під час обчислення суми податку (Σ накл.) правонаступника такого реорганізованого платника за умови повідомлення таким реорганізованим платником податку податкову відповідно до підпункту 16.1.10 ПК та з урахуванням результатів проведеної згідно з підпунктом 78.1.7 ПК перевірки.

Заява про повернення суми бюджетного відшкодування та/або суми коштів на рахунку в СЕА ПДВ та/або врахування реєстраційної суми платника податку, що реорганізовується, в обрахунку реєстраційної суми правонаступника є додатком 4 до податкової декларації з ПДВ (далі — Заява).

Суму податку (Σ накл.) платника, що реорганізовується шляхом поділу (з якого здійснюється виділ), зазначає такий платник у Заяві (таблиця 4 додатку 4) відповідно до розподіленої частки майна згідно з розподільчим балансом, яку подає у складі податкової декларації з податку із зазначенням платників — правонаступників.

Суму податку (Σ накл.) платника, що є правонаступником платника, якого реорганізували, зазначає такий платник – правонаступник у заяві відповідно до отриманої частки майна згідно з розподільчим балансом, яку подає у складі податкової декларації з податку із зазначенням платників, яких реорганізували. Таку Заяву (таблиця 5 додатку 4) подають після підтвердження суми податку (Σ накл.) документальною перевіркою податкового органу.

При заповненні податкової звітності платнику, що реорганізовується, та правонаступнику слід звернути увагу на відповідність показників у таблицях 4 та 5 додатку 4 до декларації, зокрема:

  • суми (Σ накл.), зазначені у колонці 3 таблиці 5 додатка 4, повинні відповідати сумі (Σ накл.), зазначеної у колонці 3 таблиці 4 додатка 4 платника, що реорганізується;
  • реєстраційна сума (Σ накл.), зазначена у колонці 4 таблиці 5 додатка 4, повинна відповідати сумі ліміту (Σ накл.) платника, що реорганізується згідно з часткою, зазначеною ним у розподільчому балансі/передавальному акті, з урахуванням винесених податкових повідомлень-рішень за наслідками проведеної ДПС документальної перевірки платника, що реорганізується.

Зазначені правонаступником у графах 5 та 6 таблиці 5 додатку 4 дата, номер акту (довідки) перевірки повинні відповідати:

  • даті та номеру акту (довідки) перевірки, зазначеному платником у таблиці 3 (графи 6 та 7) додатку 2 до Декларації
  • номеру та даті акту перевірки, складеному податковою по платнику, що реорганізується.

За інформацією ДПС


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок коригування до податкової накладної: оновлена форма

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
724524

Календар бухгалтера 2025: червень

Виробничий календар на червень 2025 та податковий календар на червень допоможуть бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
26984

Податковий кредит з ПДВ 2025: відображаємо в обліку

Податковий кредит з ПДВ завжди був об’єктом прискіпливої уваги з боку податківців, так як впливає на обсяг податку сплаченого до бюджету. Сьогодні в консультації про право на податковий кредит з ПДВ, правила його обліку, податковий кредит з ПДВ проводки і приклади
198360

Навчальний тренажер для бухгалтера: перевірте себе

Хочете підвищити свої бухгалтерські навички та бути впевненими у своїй професійній майстерності? Перевірте себе за допомогою навчальних тестів для бухгалтерів. Незалежно від того, чи ви тільки починаєте свій шлях у бухгалтерії, чи вже маєте багаторічний досвід, наш тренажер допоможе вам освіжити знання та виявити свої слабкі місця. Спробуйте прямо зараз — і переконайтеся, що ви готові до будь-яких викликів
5616

ПДВ 2025: який розмір податку в Україні

Розбираємо все про ПДВ 2025 — ставки, платники, бюджетне відшкодування, податкові пільги, призупинення перебігу строків давності, звільнення від ПДВ товарів, необхідних на фронті
14019

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді