Правовстановлюючі документи на землю, видані на юридичну особу до 01.01.2013, є дійсними

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Держземагенство роз’яснило окремі нюанси щодо порядку державної реєстрації земельної ділянки та оформлення прав власності на таку земельну ділянку

Держземагенство роз’яснило окремі нюанси щодо порядку державної реєстрації земельної ділянки та оформлення прав власності на таку земельну ділянку.

Це пов’язано з введенням з 01.01.2013 нових правил та процедур оформлення прав на земельні ділянки та інше нерухоме майно згідно із Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» від 01.07.2004 № 1952-IV (далі — Закон № 1952).

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Нагадаємо, що земельна ділянка вважається сформованою з моменту присвоєння їй кадастрового номера. Всі сформовані земельні ділянки підлягають державній реєстрації у Державному земельному кадастрі.

Разом з тим, як наголосило відомство, земельні ділянки, право власності (користування) на які виникло до 2004 року, вважаються сформованими незалежно від присвоєння їм кадастрового номера.

У разі якщо відомості про зазначені земельні ділянки не внесені до Державного реєстру земель їх державна реєстрація здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) за заявою їх власників (користувачів земельної ділянки державної чи комунальної власності).

Внесення інших змін до відомостей про ці земельні ділянки здійснюється після державної реєстрації земельних ділянок.

Так, до 01.01.2013 право власності на земельну ділянку посвідчувалося державним актом. Причому державні акти на право власності на земельні ділянки, видані на юридичну особу до 01.01.2013, є дійсними і сьогодні.

Крім цього, відомості про земельні ділянки, зареєстровані до 01.01.2013 у Державному реєстрі земель, їх обмеження (обтяження) підлягають перенесенню до Державного земельного кадастру в автоматизованому порядку, без подання заяв про це їх власниками, користувачами та без стягнення плати за таке перенесення.

Перевірити внесення відповідних відомостей до Державного реєстру земель підприємство може, звернувшись до територіального органу Держземагентства за місцем розташування земельних ділянок із заявою про отримання витягів з Державного земельного кадастру про земельну ділянку.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Новий порядок атестації працівників охорони здоров’я: головні акценти

Нові правила атестації працівників охорони здоров’я змінюють підходи до стажу, категорій і відповідальності. Розповідаємо, як саме оновилася процедура, хто за що відповідатиме, як обчислювати стаж і що тепер буде з кваліфікаційними категоріями
33

10 ситуацій із ТТН, про які варто знати бухгалтеру

До ТТН прискіпливо ставляться як податківці, так і представники Укртрансбезпеки. Аби убезпечити вас від помилок, тримайте відповіді на запитання, з якими читачі зверталися до редакції
36

Зміни в Законі про бухоблік: акценти для ЗОЗ

Уряд підготував нову редакцію для Закону про бухоблік. Зміни стосуються переважно звітування, деякі — вимог до посад головбухів. Поінформуємо про головні новації з акцентом на ті, що актуальні для ЗОЗ
47

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді