Сплата до бюджету узгоджених податкових зобов’язань з ПДВ, що задекларовані платником в поданих податкових деклараціях з ПДВ, здійснюється платником шляхом поповнення електронного рахунку в Системі електронного адміністрування ПДВ; далі — СЕА ПДВ.
Платникам автоматично відкривають рахунки в СЕА ПДВ (п. 200-1.2 Податкового кодексу України; далі — ПК).
Розрахунки з бюджетом у СЕА ПДВ здійснюються з цих рахунків, крім випадку, передбаченого абзацом другим пункту 87.1 ПК.
За підсумками звітного податкового періоду, відповідно до задекларованих в податковій декларації результатів, а також у разі подання уточнюючих розрахунків до податкової декларації, платник проводить розрахунок з бюджетом.
У подальшому, у терміни визначені ПК, ДПС на підставі поданих платниками податкових декларацій (уточнюючих розрахунків) формує відповідні реєстри на перерахування сум податку до бюджету.
Якщо сплатите податок не на той рахунок, ДПС вже не штрафуватиме. Це справедливо, адже ви все одно поповнили бюджет держави. Але врегулювати напрям сплати податку маєте самотужки, подавши заяву до податкової
Такі реєстри у визначені терміни спрямовують до Держказначейства, для перерахування таких сум до бюджету.
Тобто, оскільки ПДВ сплачують до бюджету з рахунків відкритих у СЕА ПДВ, то в частині помилкової сплати платником узгоджених податкових зобов’язань з ПДВ, що задекларовані платником в поданих податкових деклараціях з ПДВ (уточнюючих розрахунках), норми ПК про скасування відповідальності за помилкову сплату платником грошового зобов’язання на інший бюджетний рахунок не застосовують.
Проте, в частині помилкової сплати платником суми узгодженого грошового зобов’язання з ПДВ, визначеного за результатами контрольно-перевірочної роботи згідно податкового повідомлення-рішення, норми ПК про скасування відповідальності за помилкову сплату платником грошового зобов’язання на інший бюджетний рахунок застосовують.