Грошове зобов’язання за ППР з ПДВ сплатили не на той рахунок: чи буде штраф

Контролери інформують, за яких умов платника можуть звільнити від відповідальності у разі помилкової сплати грошового зобов’язання, визначеного за результатами перевірки згідно податкового повідомлення-рішення з ПДВ

Грошове зобов’язання за ППР з ПДВ сплатили не на той рахунок: чи буде штраф

Сплата до бюджету узгоджених податкових зобов’язань з ПДВ, що задекларовані платником в поданих податкових деклараціях з ПДВ, здійснюється платником шляхом поповнення електронного рахунку в Системі електронного адміністрування ПДВ; далі — СЕА ПДВ.

Платникам автоматично відкривають рахунки в СЕА ПДВ (п. 200-1.2 Податкового кодексу України; далі — ПК).

Розрахунки з бюджетом у СЕА ПДВ здійснюються з цих рахунків, крім випадку, передбаченого абзацом другим пункту 87.1 ПК.

За підсумками звітного податкового періоду, відповідно до задекларованих в податковій декларації результатів, а також у разі подання уточнюючих розрахунків до податкової декларації, платник проводить розрахунок з бюджетом.

У подальшому, у терміни визначені ПК, ДПС на підставі поданих платниками податкових декларацій (уточнюючих розрахунків) формує відповідні реєстри на перерахування сум податку до бюджету.

Такі реєстри у визначені терміни спрямовують до Держказначейства, для перерахування таких сум до бюджету.

Тобто, оскільки ПДВ сплачують до бюджету з рахунків відкритих у СЕА ПДВ, то в частині помилкової сплати платником узгоджених податкових зобов’язань з ПДВ, що задекларовані платником в поданих податкових деклараціях з ПДВ (уточнюючих розрахунках), норми ПК про скасування відповідальності за помилкову сплату платником грошового зобов’язання на інший бюджетний рахунок не застосовують.

Проте, в частині помилкової сплати платником суми узгодженого грошового зобов’язання з ПДВ, визначеного за результатами контрольно-перевірочної роботи згідно податкового повідомлення-рішення, норми ПК про скасування відповідальності за помилкову сплату платником грошового зобов’язання на інший бюджетний рахунок застосовують.

За інформацією ДПС по роботі з ВПП

Знижки на передплату бухгалтерських виданьСкористайтеся нагодою та отримайте знижки на передплату професійних е-журналів «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також експертно-правової системи «Експертус Головбух»!

Статті за темою

Усі статті за темою

Календар бухгалтера 2024: червень

Червень ― наша боротьба триває, ми мужньо боремося з ворогом та продовжуємо працювати. Виробничий календар на червень 2024 та податковий календар на червень, допоможе бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
21753

Розрахунок коригування до податкової накладної

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
455687

Податкова накладна

Обов’язок платників ПДВ вчасно реєструвати податкові накладні під час воєнного стану й надалі діє, попри всі перебої з електропостачанням. З актуальною формою податкової накладної та особливостями її складання допоможе ознайомитися роз’яснення експерта. У консультації знайдете зразки заповнення податкової накладної для типових ситуацій
312530

Календар бухгалтера 2024: травень

Цьогоріч травень також не святковий – через війну травневих свят немає. Однак розібратися й розрахувати зарплату, відпускні та лікарняні, скласти табель робочого часу – все одно потрібно. Допоможе вам у цьому виробничий календар на травень 2024, а сплатити податки – податковий календар на травень 2024. Вчасно подати податкову, фінансову та статистичну звітність допоможе бухгалтерський календар на травень 2024
28116

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді