Як діяти платнику ПДВ у разі зупинення реєстрації ПН, якщо первинка залишилась на території бойових дій та/або знищена

Дії платника залежать від можливості чи неможливості своєчасно виконати свій податковий обов’язок

Як діяти платнику ПДВ у разі зупинення реєстрації ПН, якщо первинка залишилась на території бойових дій та/або знищена

Втрата первинних документів через руйнування офісу

До платників/податкових агентів, які провадили діяльність на територіях активних бойових дій або на тимчасово окупованих рф територіях України і не можуть пред’явити первинні документи, на підставі яких здійснюють облік доходів, витрат та інших показників, пов’язаних з визначенням об’єктів оподаткування та/або податкових зобов’язань, як виняток із положень статті 44 ПК застосовують спеціальні правила для підтвердження даних, визначених у податковій звітності (пп. 69.28 п. 69 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України; далі — ПК).

Порядок підтвердження можливості чи неможливості виконання платником обов’язків, визначених у підпункті 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК, та переліків документів на підтвердження затвердив Мінфін наказом від 29.07.2022 № 225; далі — Порядок № 225.

Порядок розгляду документів платників податків щодо можливості чи неможливості своєчасно виконати свій податковий обов’язок визначили у розділі ІІІ Порядку № 225.

Отже, якщо платник ПДВ, який може виконувати свій податковий обов’язок, направив на реєстрацію податкову накладну і її реєстрацію зупинили, а первинні документи залишились на території активних бойових дій та/або знищені, то необхідно подати до податкового органу в довільній формі повідомлення про неможливість вивезення первинних документів. Його має підписати керівник підприємства та головний бухгалтер. У Повідомленні слід зазначити:

  • обставини, що призвели до втрати та/або неможливості вивезення первинних документів;
  • податкові (звітні) періоди;
  • загальний перелік первинних документів (за можливості — із зазначенням реквізитів).

Якщо у платника ПДВ відсутня можливість своєчасно виконати свій податковий обов’язок, то він може протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні подати копії документів та письмові пояснення до податкового органу, та/або у довільній формі повідомлення про неможливість вивезення/та або знищення первинних документів.

За інформацією ДПС у Житомирській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
14072

Як отримати витяг платника ПДВ 2025

Де взяти витяг з реєстру платників ПДВ? У статті знайдете алгоритм отримання витягу з реєстру платників ПДВ, а також бланк запиту про отримання витягу з реєстру платників податку на додану вартість (Форма № 1-ЗВР)
21593

Реєстрація податкової накладної в ЄРПН

Реєстрація податкових накладних обов'язкова, адже без неї вони фактично недійсні. А ще ― загрожує штрафом несвоєчасна реєстрація податкових накладних. Однак в умовах воєнного стану правила дещо змінилися. В огляді експерт розбирає строки реєстрації податкових накладних, порядок реєстрації податкових накладних та граничний термін реєстрації податкових накладних
291163

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді