ФОП продає власновирощену, відгодовану чи виготовлену продукцію: що з РРО/ПРРО

Продаж власновирощеної, відгодованої чи виготовленої продукції фізичними особами — підприємцями, незалежно від обраної системи оподаткування, за загальним правилом має здійснюватися із застосуванням РРО/ПРРО

ФОП продає власно вирощену, відгодовану чи виготовлену продукцію: що з РРО/ПРРО

Відповідно до порядку проведення розрахунків, госпсуб’єкти зобов’язані проводити розрахунки за товари (послуги) із обов’язковим застосуванням РРО/ПРРО та видачею споживачам розрахункових документів встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції (розд. ІІ Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР; далі — Закон про РРО).

Перелік умов, за яких застосування РРО/ПРРО є не обов’язковим, визначили статтею 9 Закону про РРО.

Однією з таких умов є право не застосовувати РРО/ПРРО та розрахункові книжки при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів, виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння) підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних уповноваженою особою відповідного госпсуб’єкта.

ДПС звертає увагу, що вказане право стосується лише підприємств, установ і організацій усіх форм власності, тобто юридичних осіб, і не розповсюджує свою дію на фізичних осіб — підприємців.

Отже, продаж власновирощеної, відгодованої чи виготовленої продукції фізичними особами – підприємцями, незалежно від обраної системи оподаткування, за загальним правилом має здійснюватися із застосуванням РРО/ПРРО.

За інформацією ДПС


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Форма ведення обліку товарних запасів ФОП: як організувати

Товарний облік — звична річ для ФОПів. Та чи впевнені ви, що організували облік товарних запасів в усіх необхідних випадках? Проаналізуємо нормативку, наголосимо на документації, розберемо практичні ситуації
48186

Програмний РРО (ПРРО)

Програмні РРО — гідна альтернатива старому доброму касовому апарату. Адже за допомогою віртуальних РРО розраховуватися з покупцями і зручніше, і дешевше. Все про програмний РРО: кому і коли застосовувати, як зареєструвати та працювати
22791

Робота РРО під час воєнного стану

Розрахункові операції потребують застосування РРО. Воєнний час — не виняток. Однак наразі платежі через касові апарати мають певні особливості. Розглянемо їх.
41177

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді