Бізнес закликає терміново вирішити ключові проблеми з бронюванням

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Саме тому, Європейська Бізнес Асоціація проаналізувала найчастіші запити бізнес спільноти з питань бронювання та звертається до Парламенту та Уряду України з проханням терміново вирішити кричущі проблеми

Бізнес закликає терміново вирішити ключові проблеми з бронюванням

Протягом останніх місяців і Парламентом, і Урядом України неодноразово вносилися зміни до підзаконних актів, які регулюють питання ведення військового обліку та бронювання військовозобов’язаних на критичних підприємствах.

Більшість з них не проходили громадського обговорення і бізнес спільнота не мала можливості прокоментувати їх та надати свої критичні пропозиції.

Саме тому, Європейська Бізнес Асоціація закликає терміново вирішити 5 ключових проблем з бронюванням:

1. Підтримати та сприяти якнайшвидшому прийняттю законопроєкту щодо продовження терміну оновлення даних до 150 днів

За останніми даними Міноборони, станом на 25.06.2024 свої військово-облікові дані змогли оновити лише 2,3 млн військовозобов’язаних із приблизно 11 млн.

За інформацією від представників бізнес-спільноти, в поточних умовах відсутності електроенергії та доступу до Інтернету та, відповідно, перебоїв в роботі електронних систем, дуже часто оновити свої дані через додаток Резерв+ або ЦНАП не є можливим, тоді як пропускна спроможність ТЦК та СП є надзвичайно малою.

Є очевидним, що до 16 липня усім військовозобов’язаним не вдасться оновити дані, зокрема, і через низьку пропускну спроможність держави.

Тож, збільшення строку ще на 90 днів є логічним кроком і повністю підтримується бізнесом.

2. Запустити систему еБронювання

ЄБА закликає якнайскоріше запустити систему еБронювання через ресурси порталу Дія як для підприємств критичної інфраструктури, так і для підприємств, критичних для національної економіки. Це унеможливить будь-які зловживання в процесі погодження списків.

3. Надати заброньованим військовозобов’язаним і тим хто перебуває в процесі бронювання (з моменту подачі заявки підприємством і до постановки на спецоблік) 30 днів імунітету від мобілізації для оновлення даних в ТЦК та СП

4. Дозволити бронювання без обмежень щодо кількості працівників транспортної галузі, які безпосередньо задіяні в процесі здійснення вантажних перевезень

Більшість вантажних перевезень в середині держави, а також левова доля як імпортних, так і експортних операцій здійснюється саме вантажними транспортними засобами. Бізнесу важливо мати працівників, зокрема водіїв, в достатній кількості, аби була змога імпортувати в Україну необхідну продукцію для населення, бізнесу, армії, а також експортувати товари з України. Бізнес вітає рішення Президента України дати доручення Уряду розглянути можливість бронювання від мобілізації далекобійників. Про це йдеться у відповіді Президента на петицію.

5. Дозволити запровадити економічне бронювання в країні

Бізнес готовий, разом з уповноваженими представниками органів держвлади, обговорювати існуючі концепції та моделі бронювання та досягти компромісних рішень.

Бізнесу важливо мати повноваження і самостійно визначати, які саме співробітники є критичними для роботи компанії.

За інформацією Європейської Бізнес Асоціації


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як відбувається дисконтування кредитів та позик

Вимога дисконтувати довгострокову заборгованість у національних стандартах бухгалтерського обліку з’явилася порівняно недавно й питань викликає чимало. Одне з них ― чи треба дисконтувати довгострокову заборгованість за кредитами і позиками, якщо за ними нараховуються проценти позичальнику? У консультації розглянемо питання дисконтування банківських кредитів і відсоткових позик
38847

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12051

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді