Платники реєструють, зокрема але не виключно, об’єкти, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку); п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України; далі — ПК.
Платники — розпорядники акцизних складів зобов’язані зареєструвати, зокрема але не виключно, усі акцизні склади в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (пп. 230.1.2 ПК).
Реєструють акцизні склади відповідно до поданої розпорядником акцизного складу заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового та/або акцизних складів за формою № 1-АКПС (далі — Заява № 1-АКПС) до контролюючого органу за основним місцем обліку.
При цьому щодо кожного акцизного складу у графі 14 розділу 5 «Відомості про акцизні склади» Заяви № 1-АКПС щодо кожного акцизного складу зазначають ідентифікатор об’єкта оподаткування, про який надіслали повідомлення відповідно до вимог пункту 63.3 ПК. Повідомлення за формою № 20-ОПП подається до контролюючого органу із дотриманням вимог п. 8.4 розд. VIII Порядку обліку платників податків і зборів» від 09.12.2011 № 1588.
Розпорядником акцизного складу, є суб’єкт господарювання, який одержав ліцензію на право здійснювати виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізацію пального на акцизному складі та має документи, що підтверджують право власності або користування приміщеннями та/або територією, що відносяться до акцизного складу (пп. 14.1.224 ПК).
Виробництво, оптова та роздрібна торгівля пальним чи зберігання пального може здійснюватися суб’єктами господарювання, за наявності у них ліцензій на відповідний вид діяльності (Закон України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» від 18.06.2024 № 3817-IX).
✔️ Чи реєструвати акцизні склади ✔️ Коли сплачувати акцизний податок ✔️ Чи реєструватися платником акцизу ✔️ Хто має отримати ліцензію
Ліцензії на всі види діяльності, видають за умови обов’язкової реєстрації об’єкта оподаткування відповідно до вимог пункту 63.3 ПК.
Отже, об’єкт, на якому провадять діяльність з реалізації пального, зокрема але не виключно, є об’єктом оподаткування акцизним податком з реалізації пального. Кожен такий об’єкт оподаткування, повинен буди зареєстрований як акцизний склад стаціонарний. Для провадження діяльності з виробництва чи реалізації пального госпсуб’єкт повинен отримати ліцензію на відповідний вид діяльності.
При цьому, для успішної реєстрації акцизної накладної в Єдиному реєстрі акцизних накладних ідентифікатори в Заяві № 1-АКПС, повідомленні за формою № 20-ОПП та ліцензійній справі повинні бути ідентичні.