Чи здійснювати співставлення ідентифікатора об’єкта оподаткування щодо акцизного складу при реєстрації акцизних накладних

Відповідь податківців — так. Ідентифікатори об’єкта оподаткування, що вказані в Заяві № 1-АКПС, повідомленні № 20-ОПП та ліцензійній справі повинні бути ідентичні

Чи здійснювати співставлення ідентифікатора об’єкта оподаткування щодо акцизного складу при реєстрації акцизних накладних

Платники реєструють, зокрема але не виключно, об’єкти, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку); п. 63.3 ст. 63 Податкового кодексу України; далі — ПК.

Платники — розпорядники акцизних складів зобов’язані зареєструвати, зокрема але не виключно, усі акцизні склади в системі електронного адміністрування реалізації пального та спирту етилового (пп. 230.1.2 ПК).

Реєструють акцизні склади відповідно до поданої розпорядником акцизного складу заяви про реєстрацію платника акцизного податку з реалізації пального або спирту етилового та/або акцизних складів за формою № 1-АКПС (даліЗаява № 1-АКПС) до контролюючого органу за основним місцем обліку.

При цьому щодо кожного акцизного складу у графі 14 розділу 5 «Відомості про акцизні склади» Заяви № 1-АКПС щодо кожного акцизного складу зазначають ідентифікатор об’єкта оподаткування, про який надіслали повідомлення відповідно до вимог пункту 63.3 ПК. Повідомлення за формою № 20-ОПП подається до контролюючого органу із дотриманням вимог п. 8.4 розд. VIII Порядку обліку платників податків і зборів» від 09.12.2011 № 1588.

Розпорядником акцизного складу, є суб’єкт господарювання, який одержав ліцензію на право здійснювати виробництво, оброблення (перероблення), змішування, розлив, навантаження-розвантаження, зберігання, реалізацію пального на акцизному складі та має документи, що підтверджують право власності або користування приміщеннями та/або територією, що відносяться до акцизного складу (пп. 14.1.224 ПК).

Виробництво, оптова та роздрібна торгівля пальним чи зберігання пального може здійснюватися суб’єктами господарювання, за наявності у них ліцензій на відповідний вид діяльності (Закон України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» від 18.06.2024 № 3817-IX).

Ліцензії на всі види діяльності, видають за умови обов’язкової реєстрації об’єкта оподаткування відповідно до вимог пункту 63.3 ПК.

Отже, об’єкт, на якому провадять діяльність з реалізації пального, зокрема але не виключно, є об’єктом оподаткування акцизним податком з реалізації пального. Кожен такий об’єкт оподаткування, повинен буди зареєстрований як акцизний склад стаціонарний. Для провадження діяльності з виробництва чи реалізації пального госпсуб’єкт повинен отримати ліцензію на відповідний вид діяльності.

При цьому, для успішної реєстрації акцизної накладної в Єдиному реєстрі акцизних накладних ідентифікатори в Заяві № 1-АКПС, повідомленні за формою № 20-ОПП та ліцензійній справі повинні бути ідентичні.

ЗІР, категорія 114.11.04


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Декларація про максимальні роздрібні ціни: як скласти та подати

Коли подається декларація про максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари, що таке максимальні роздрібні ціни, відповідальність за порушення максимальних роздрібних цін, приклад заповнення декларації про максимальні роздрібні ціни
167

Підакцизні товари в Україні 2025

Які товари потрапляють під оподаткування акцизом у 2025 році, про підакцизні товари та непідакцизні операції – у цьому огляді. Також про максимальні і мінімальні ціни на підакцизні товари в Україні, проблеми ідентифікації підакцизних товарів, штрафи за продаж підакцизних товарів неповнолітнім, ліцензування підакцизних товарів
64326

Історичне збільшення податків: коментар експерта щодо законопроєкту № 11416-д

Доопрацьований законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.08.2024 № 11416-д ухвалила ВРУ. Розглянемо, що для платників податків наразі відомо
2855

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді