Запрацювали зміни до НП(С)БО 27 «Необоротні активи, утримувані для продажу, та припинена діяльність»

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Наказ Мінфіну від 30.09.2024 № 478 набрав чинності 13.11.2024 — це день, коли його опублікував «Офіційний вісник України» № 94

Оновлять НП(С)БО 27 «Необоротні активи, утримувані для продажу, та припинена діяльність»

Наказ Мінфіну від 30.09.2024 № 478

Мінфін наказом від 30.09.2024 № 478 приводить деякі норми Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку 27 «Необоротні активи, утримувані для продажу, та припинена діяльність», затвердженого наказом Мінфіну від 07.11.2003 № 617 (у редакції наказу Мінфіну від 03.10.2007 № 1100), у відповідність до чинного законодавства та міжнародних стандартів фінансової звітності (зокрема МСФЗ 5 «Непоточні активи, утримувані для продажу, та припинена діяльність»; далі — МСФЗ 5).

Наказом приводять у відповідність до вимог МСФЗ 5 відображення у бухобліку господарських операцій, пов’язаних з необоротними активами, утримуваними для продажу, та групою активів, що належить до вибуття в результаті операції продажу, а також припиненою діяльністю.

Серед іншого, визначили, що витрати, пов’язані з розподілом необоротних активів — додаткові витрати, які виникають у зв’язку з розподілом активів між власниками, за винятком фінансових витрат і витрат з податку на прибуток.

Витрати на продаж необоротних активів (групи вибуття) — додаткові витрати, які виникають у зв’язку з вибуттям необоротного активу (або групи вибуття), за винятком фінансових витрат і витрат з податку на прибуток.

Необоротні активи, утримувані для розподілу — необоротні активи, які підлягають розподілу між власниками.

Підприємство, яке зобов’язується виконати план продажу, пов’язаний з втратою контролю над дочірнім підприємством, визнає усі активи цього дочірнього підприємства як утримувані для продажу, якщо наведені умови, виконуються без урахування того, чи підприємство зберігатиме неконтрольовану частку у своєму колишньому дочірньому підприємстві після продажу.

Якщо підприємство перевело необоротний актив або групу вибуття з необоротних активів, утримуваних для продажу, до необоротних активів, утримуваних для розподілу між власниками, або навпаки, таку зміну вважають продовженням початкового плану вибуття.

До необоротних активів, які утримуються для розподілу між власниками, застосовують вимоги НП(С)БО 27.

Підприємство оцінює необоротний актив або групу вибуття, як утримувані для розподілу між власниками за меншою з двох оцінок:

  • балансовою вартістю

або

  • справедливою вартістю за вирахуванням витрат, пов’язаних з розподілом.

Суми коригування балансової вартості необоротних активів, утримуваних для розподілу, переведених зі складу необоротних активів, утримуваних для продажу включають до інших витрат (доходів) звітного періоду.

Якщо підприємство більше не визнає свій компонент як утримуваний для продажу, то результати діяльності такого компоненту, що раніше визнавалися як від припиненої діяльності, відображаються у складі доходів або витрат діяльності.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Головне для бухгалтера в липні 2025

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у липні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера у липні. Ми постійно актуалізуємо дані в огляді. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось! Стежте за оновленнями і листами від Експертно-правової системи «Експертус Головбух» , щоби не пропустити важливе для себе
636

Продаж корпоративних прав 2025

Бізнесом володіють через корпоративні права. Контроль, дивіденди, управління — це те, що вони забезпечують. Однак від них вирішили позбутися. Як оподатковується продаж корпоративних прав? На яких рахунках відображаються корпоративні права? Особливості продажу в учасників ТОВ, повідомлення про зміни у кінцевих бенефіціарах, юридичне оформлення та інвестиційний прибуток у фізосіб. Про все це — у консультації
51302

Консалтингові послуги: документальне оформлення, облік, оподаткування

Порада у веденні бізнесу може йти на вагу золота. Радитися доводиться з різних питань: юридичних, податкових, бухгалтерських, маркетингових, управлінських і не тільки. Як відкрити бізнес, як оптимізувати податки, як забезпечити збут товару, як документально все оформити. Без ефективного вирішення цих питань бізнес швидко може зійти нанівець. Про консалтингові послуги в Україні розповімо у консультації
21397

Проводимо дисконтування заборгованості

Дисконтування з’явилося у практиці бухгалтерів порівняно недавно — після змін у НП(С)БО. Що це таке, як визначити ставку дисконту, як впливає на податки та як обліковувати — зібрали пояснення й приклади. Також розповідаємо, коли дисконтування не потрібне
133804

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді