Запрацювали зміни до НП(С)БО 27 «Необоротні активи, утримувані для продажу, та припинена діяльність»

Наказ Мінфіну від 30.09.2024 № 478 набрав чинності 13.11.2024 — це день, коли його опублікував «Офіційний вісник України» № 94

Оновлять НП(С)БО 27 «Необоротні активи, утримувані для продажу, та припинена діяльність»

Наказ Мінфіну від 30.09.2024 № 478

Мінфін наказом від 30.09.2024 № 478 приводить деякі норми Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку 27 «Необоротні активи, утримувані для продажу, та припинена діяльність», затвердженого наказом Мінфіну від 07.11.2003 № 617 (у редакції наказу Мінфіну від 03.10.2007 № 1100), у відповідність до чинного законодавства та міжнародних стандартів фінансової звітності (зокрема МСФЗ 5 «Непоточні активи, утримувані для продажу, та припинена діяльність»; далі — МСФЗ 5).

Наказом приводять у відповідність до вимог МСФЗ 5 відображення у бухобліку господарських операцій, пов’язаних з необоротними активами, утримуваними для продажу, та групою активів, що належить до вибуття в результаті операції продажу, а також припиненою діяльністю.

Серед іншого, визначили, що витрати, пов’язані з розподілом необоротних активів — додаткові витрати, які виникають у зв’язку з розподілом активів між власниками, за винятком фінансових витрат і витрат з податку на прибуток.

Витрати на продаж необоротних активів (групи вибуття) — додаткові витрати, які виникають у зв’язку з вибуттям необоротного активу (або групи вибуття), за винятком фінансових витрат і витрат з податку на прибуток.

Необоротні активи, утримувані для розподілу — необоротні активи, які підлягають розподілу між власниками.

Підприємство, яке зобов’язується виконати план продажу, пов’язаний з втратою контролю над дочірнім підприємством, визнає усі активи цього дочірнього підприємства як утримувані для продажу, якщо наведені умови, виконуються без урахування того, чи підприємство зберігатиме неконтрольовану частку у своєму колишньому дочірньому підприємстві після продажу.

Якщо підприємство перевело необоротний актив або групу вибуття з необоротних активів, утримуваних для продажу, до необоротних активів, утримуваних для розподілу між власниками, або навпаки, таку зміну вважають продовженням початкового плану вибуття.

До необоротних активів, які утримуються для розподілу між власниками, застосовують вимоги НП(С)БО 27.

Підприємство оцінює необоротний актив або групу вибуття, як утримувані для розподілу між власниками за меншою з двох оцінок:

  • балансовою вартістю

або

  • справедливою вартістю за вирахуванням витрат, пов’язаних з розподілом.

Суми коригування балансової вартості необоротних активів, утримуваних для розподілу, переведених зі складу необоротних активів, утримуваних для продажу включають до інших витрат (доходів) звітного періоду.

Якщо підприємство більше не визнає свій компонент як утримуваний для продажу, то результати діяльності такого компоненту, що раніше визнавалися як від припиненої діяльності, відображаються у складі доходів або витрат діяльності.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Інвентаризаційні чеклісти: скачайте, роздрукуйте і позначайте, що вже зробили

Якщо проводити інвентаризацію хаотично, вона може затягнутися так, що доведеться сидіти за роботою і в новорічну ніч. Щоб зробити все чітко і правильно, скористайтеся підказками від експертів «Головбуха». Скачуйте і дійте за списком!
4873

Інвентаризація земель

Земля є специфічним об’єктом обліку, з яким має справу далеко не кожне підприємство. Як провести інвентаризацію земель та відобразити земельні ділянки в обліку підприємства, — в цій консультації
5559

Подарунки працівникам: оподаткування

Роботодавці мають добру традицію дарувати своїм працівникам та їхнім дітям подарунки у негрошовій формі, особливо — напередодні зимових свят. Розберемо, які особливості оподаткування подарунків працівникам у натуральній формі
78

Зовнішньоекономічна діяльність 2024

ЗЕД — це проста абревіатура яка охоплює господарські операції зовнішньо-економічної діяльності. Вони досить специфічні і включають не тільки сам експорт-імпорт, але й облік реалізації та продаж іноземної валюти. У консультації про зовнішньоекономічну діяльність в України, коли треба отримувати ліцензію, граничні строки розрахунків у ЗЕД 2024, оподаткування ЗЕД і відповідальність за порушення
38173

Бухгалтерська довідка: коли та як складати

Консультація допоможе оформити бухдовідку якщо затримуються документи від контрагента, треба виправити помилку або задокументувати госпоперацію, коли немає типової форми первинки. Як застосовувати бухдовідку — вчергове роз’яснив Мінфін, а експерт підготувала колекцію зразків бухдовідок для різноманітних ситуацій
87849

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді